MWC 2016: Oppo predstavilo novú technológiu rýchleho nabíjania Super Vooc

Dnešný deň je nabitý novými vychytávkami, ktoré sa snažia zlepšiť celosvetový technologický priemysel v rôznych oblastiach. Jedným z najnovších počinov je aj super rýchla technológia nabíjania batérií od Oppo s označením Super Vooc. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!
V oblasti rýchleho nabíjania spoločnosť Oppo nie je žiadnym nováčikom a na svojom konte má slušné množstvo úspechov. Na dnešnej konferencii výrobca predstavil novú generáciu spomínanej technológie, ktorá dosahuje jedným slovom úžasné výsledky. Vrchný predstavitelia Oppo ukázali svetu zatiaľ najrýchlejšie dobíjanie batérie, ktoré nabilo smartfón s 2500 mAh kapacitou z 0 % na 100 % za neuveriteľných 15 minút.

Oproti najnovším rýchlo nabíjacím technológiám od konkurenčných spoločností Qualcomm alebo MediaTek, má tá od Oppo jednu veľmi veľkú výhodu. Pracuje pod napätím 5 V, čo má zásadný vplyv na tepelné straty a poškodenie batérií. Bohužiaľ, spoločnosť oznámila, že túto novú technológiu neposkytne ostatným výrobcom a bude ju využívať iba na smartfónoch z domácej dielne.

Zdroj: Gizmochina.com, Androidcentral.com

Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.