Na trhu je veľké množstvo kompaktných športových kamier, ale čo v prípade ak potrebuješ niečo naozaj malé, praktické a lacné? V tom prípade by si mal skúsiť Quelima SQ11. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Quelima SQ11 je miniatúrna kamera v tvare kocky, ktorej hrana meria iba 22 milimetrov. Aj pri tejto veľkosti skrýva v sebe schopný 1,2 MPx senzor s clonou f/2.0, ktorý dokáže natáčať videá vo FullHD rozlíšení pri 30 snímkach za sekundu. Ako úložisko slúži microSD karta s kapacitou maximálne 32 GB. Vstavaná batéria s kapacitou 200 mAh ponúka dostatok šťavy až pre 100 minút nahrávania videa.

Zdroj fotografií: Banggood.com

Optická stabilizácia ani vodotesnosť nie je jej silná stránka. Na druhú stranu, tieto nedokonalosti kompenzuje svojimi špeciálnymi vlastnosťami ako je detekcia pohybu na vzdialenosť 10-15 m. Kamere nerobí problém ani záznam videa v noci, keďže disponuje schopnosťou nočného videnia na vzdialenosť 15 metrov pred seba. V prípade potreby je možné nahrávať aj v 5 minútovej slučke, kedy sa potom následne staré video premazáva novým. Funkcia slučky nájde svoje využitie napríklad v aute, ako kamera na čelnom skle.

Zdroj fotografií: Banggood.com

Kúpiť minikameru Quelima SQ11 za 12 €
Zľavový kupón GBQ11MN

Vďaka svojej nízkej hmotnosti iba 20 gramov sa výborne aplikuje aj ako kamera na dron. K dispozícii sú 3 farebné verzie a ich cena nepresiahne 12 € s použitím kupónu GBQ11MN. Súčasťou balenia dostaneš aj základné stojany, kábel pre výstup na televízor a manuál v angličtine.

Ukážka HD a FullHD nahrávok:

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
13%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]
  • Tomas JuaNex Grman

    1,2MPx senzor natáča FHD video?

    • Róbert Barát

      Majú tam chybu v pozícii čiarky. V skutočnosti je to 12Mpx