Meizu získalo 590 miliónovú investíciu od Alibaba

Minulý rok v októbri ste si mohli všimnúť správy o zariadení Meizu MX4 Pro. O tomto zariadení sa hovorilo, že bude mať veľmi zaujímavé špecifikácie, ako napríklad osemjadrový procesor Samsung Exynos, QuadHD displej, 3 GB RAM a dva špičkové fotoaparáty. Tieto špekulácie sa nakoniec potvrdili.

Najzaujímavejšími špekuláciami boli tie, ktoré sa týkali operačného systému tohto zariadenia. To síce dnes využíva Android, no hovorilo sa o použití YunOS (pôvodný Aliyun OS), čo je operačný systém založený na Linux-e, vyvinutý čínskym gigantom – spoločnosťou Alibaba. Meizu a Alibaba totiž uzavreli dohodu práve v čase, keď sa chystalo predstavenie MX4 Pro.

YunOS je počin, ktorým spoločnosť Alibaba chcela vstúpiť na stále sa rozrastajúci trh smartfónov v Číne. Alibaba sa totiž vôbec netají tým, že chce konkurovať spoločnostiam ako Google a Apple. Android si v Číne drží väčšinový podiel na trhu, no nie je to kvôli službám, ktoré Google poskytuje, keďže sa niektoré práve v Číne nedajú využívať. Trošku za to môžu obmedzenia na trhu, ale hlavne je to kvôli zásahom vlády. Práve to necháva otvorené dvere veľkým domácim spoločnostiam ako je Alibaba, aby sa na čínskom trhu presadili. A práve o to sa Alibaba snaží. Presadiť sa. Preto oznámili, že kúpia menšinový podiel v Meizu za 590 miliónov dolárov.

Alibaba tým získa zariadenia, na ktorých bude môcť bežať ich YunOS a Meizu bude mať prístup k rozsiahlym predajným a distribučným kanálom. Nič však nenasvedčuje tomu, že by sa mimo Číny malo objaviť akékoľvek zariadenie využívajúce YunOS.

Zdroj: PhoneArena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.