Meizu MX4 s Ubuntu OS dostupné za 255 €

Počas celého minulého roka sa Meizu MX4 prostredníctvom AnTuTu benchmarku vysmieval všetkým ostatným telefónom. Ak ste testovali týmto spôsobom aj svoj smartfón, určite ste si ho všimli na prvej pozícii. Momentálne je táto vlajková loď dostupná aj s operačným systémom Ubuntu Touch OS.

[/blockquote]

Meizu MX4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Systém od spoločnosti Ubuntu je založený na gestách a nevyužíva žiadne tlačidlá pod displejom. Potiahnutím zhora nadol zobrazíte notifikácie a nastavenia, zatiaľ čo pohyb zdola nahor ponúkne aplikačné menu. Tieto gestá však poznajú aj používatelia systému iOS. Ubuntu však zašlo ďalej a pokiaľ potiahnete prstom zľava, získate prístup k zoznamu aplikácií. Pohyb do opačnej strany ukáže zoznam spustených programov. Na nové Meizu MX4 Ubuntu Edition si môžete aplikácie nainštalovať prostredníctvom Ubuntu Store.

Pre tých z vás, ktorý by ešte nepoznali špecifikácie, zariadenie ponúka 5,36″ displej s rozlíšením 1152 x 1920 pixelov a hustotou 418 pixelov na palec. Na prvé priečky v benchmarkoch dostali tento smartfón osem-jadrový procesor spoločnosti MediaTek, MT6595, s taktom 2.2 GHz a grafika PowerVR G6200MP4. Sekunduje im 2 GB RAM spolu so 16 GB úložiskom. Na zadnej strane sa nachádza 20,7 MPx fotoaparát a pre selfie poslúži predná kamera s rozlíšením 2 MPx. Celé zariadenie napája 3100 mAh batéria.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Zariadenie je k dispozícii v bielej a zlatej farbe za cenu 1799 juanov, čo je približne 255 €. Zakúpiť si ho môžete priamo prostredníctvom stránky spoločnosti Meizu.

Zdroj: PhoneArena.com, Meizu.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.