Meizu M1 Note je najlepší a zároveň najlacnejší Android smartfón

Pokiaľ je reč o dostupných Android smartfónoch, v ich výrobe jednoznačne vedie Čína. Možno ste už počuli o veľkom úspechu Xiaomi, ktoré je často nazývané ako „čínsky Apple“, ktorý ale nezdieľa nič z prémiových cien, ani veľkých marží na zariadeniach. Na horizont stúpa nová hviezda dostupných a zároveň spoľahlivých Android smartfónov. Meizu, ďalšia značka z Číny, ktorá má svoje korene vo výrobe hudobných prehrávačov, buduje konkurencieschopné portfólio počas súperenia so Xiaomi.

Meizu MX4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

V Ázii momentálne prebieha súboj výrobcov v predaji cenovo dostupných zariadení, v ktorom momentálne vedú smartfóny Xiaomi Redmi. Najlacnejšie zariadenie z tejto série sa predáva len za 100 dolárov a to dokonca bez zmluvy u operátora.

m1-miniii-h1Momentálne predstavené zariadenie Meizu M1 Note je priamou odpoveďou spoločnosti Meizu na ich rivala Redmi 2. Stojí len 112 dolárov (asi 99 €) a disponuje 5″ HD displejom, moderným štvorjadrovým procesorom Mediatek MT6732, ktorý je taktovaný na 1,5GHz a 13 MPx zadným fotoaparátom. Celé zariadenie napája 2610 mAh batéria. Meizu M1 Note beží na Androide 4.4 KitKat, ktorý je upravený jednoduchou modernou nadstavbou Flyme 4.

Meizu M1 Note je teda momentálne najdostupnejší smartfón v portfóliu spoločnosti Meizu. O niečo drahší Meizu M1 Note (alebo Blue Charm Note) s cenovkou 160 dolárov, ponúka 5,5″ FullHD displej a poháňa ho osemjadrový procesor MT6752. Na zadnej strane sa nachádza samozrejme 13 MPx fotoaparát. Ďalším zariadením v ponuke je Meizu MX4 Pro. Ide o vlajkovú loď s cenovkou 400 dolárov, 5,5″ QuadHD displejom, výkonným Exynos 5430 procesorom, kovovým rámom, 20MPx snímačom, „hi-fi“ audiom a snímačom odtlačkov prstov.

Dátum vydania Meizu M1 Note je stanovený na 5. februára. Bohužiaľ, počiatočná dostupnosť je obmedzená len na Čínu. Po predchádzajúcich skúsenostiach ale môžeme odhadovať, že ak si zariadenie kúpite na západnom trhu prostredníctvom neoficiálnych predajcov, jeho cena by sa mohla pohybovať okolo 150 dolárov, čo je stále veľmi lákavé.

Zdroj: PhoneArena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.