MediaTek Helio P10 – poznáme výsledky prvých benchmarkov

banner-redmi-note2
Vďaka populárnej testovacej aplikácii Geekbench sme zase o krok bližšie k detailnej predstave o novom procesore spoločnosti MediaTek. V zozname testovaných sa totiž objavilo neznáme zariadenie poháňané práve Helio P10 (MT6755).

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Procesor určený pre strednú, ktorý bol predstavený už v júni, dosiahol decentných 882 bodov v single-core teste a 3371 bodov v multi-core teste aplikácie Geekbench. Treba však poznamenať, že smartfón (pravdepodobne nejaký prototyp), bol vybavený 2 GB RAM a Androidom 5.1.

Detailné skóre Helio P10 vyzerá takto:

 • Integer Performance
  Single core: 1077
  Multi core: 4746
 • Floating Point Performance
  Single core: 734
  Multi core: 3106
 • Memory Performance
  Single core: 790
  Multi core: 1152

Helio P10 príde vybavený ôsmymi jadrami. Presnejšie sa jedná o 2 clustre, pričom každý obsahuje 4 jadrá. Zatiaľ vieme o jednej variante pripravovaného Elephone P9000, ktorý by mal byť poháňaný práve procesorom Helio P10. Ako však poznáme Elephone, môže im vydanie tohto smartfónu trošku trvať.

Xiaomi Redmi Note 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Pri pohľade na výsledky testov však môžeme potvrdiť, že P10 bude slušne vybaveným procesorom pre strednú triedu, pričom kombinuje výpočtový výkon ôsmych jadier a slušnú konektivitu, ktorá prináša podporu LTE Cat 6. Výrobca pri tomto procesore taktiež aktualizoval MiraVision 1.0 na 2.0. Všetko sú to potešujúce informácie, ale rozhodnutie je nakoniec aj tak len na zákazníkovi. Koľko by ste boli ochotní zaplatiť za smartfón poháňaný Helio P10?

Zdroj: GizChina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.
 • stanley

  netarajte, elephone P9000 ma mat 64bit desatjadro helio X20 (MT6797) a 4gb ram ,vsade o tom pisu,aj na stranke vyrobcu http://www.elephone.cc, si to overte!

 • stanley

  Ked mozem mat redmi note 2 za necelych 200€ tak si tento srackoprocak mozte nechat resp ked uz chcete pocut sumu dal by som tak niečo cez 100 mozno,ak vazne vyjde p9000 s tymto paskvilom, tak to bude velke sklamanie aj s ohladom na vsetky doterajsie ocakavania a rumory, bude defacto este horsi ako jeho predchodcovia p7000 a p8000 a ako som uz vravel nezachrani ho ani bezramovost