Kto by predsa nepoznal sieť fastfoodov McDonald’s? Ide o najväčšiu sieť rýchleho občerstvenia na svete, kde sa ku dnešnému dňu eviduje vyše 35 000 pobočiek v 120 krajinách po celom svete. Denne obslúžia približne 68 miliónov zákazníkov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dodnes sa objednávanie z menu dalo rozdeliť na dva spôsoby. Prvý spôsob bol ten, že si do kamennej pobočky musel prísť, postaviť sa k pultíku a poprosiť milú slečnu / milého pána a svoje jedlo. Druhou možnosťou bol tzv. Drive-Thru, kde si prišiel autom k reproduktoru s mikrofónom a povedal svoju požiadavku.

McDonald's
zdroj fotografie: sino-us.com

Celé to ale trvalo aj napriek veľmi krátkej obsluhe a vyhotoveniu tvojho obľúbeného menu až príliš dlho. McDonald’s tak prichádza s veľmi šikovným riešením, ktoré bude spočívať vo využití dnes najviac populárnych zariadení, ktoré nosíme neustále so sebou. Princíp je jednoduchý. Pri odchode napríklad z práce si v aplikácii McDonald’s vyberieš svoje obľúbené jedlo, potvrdíš objednávku a jedlo si vyzdvihneš.

McDonald's
zdroj fotografie: McDonald’s

Jednoduché, no nie? No McDonaldu tento systém zrejme nestačil, a preto obohatil objednávanie o veľmi šikovnú pomôcku. Po potvrdení sa táto objednávka premietne priamo na obrazovky vo vybranej pobočke. Na základe tvojej polohy tak bude personál pobočky informovaný. Tvoje jedlo sa začne robiť až keď budeš v blízkosti pobočky a pri prevzatí bude tým pádom čerstvé a teplé.


McDonald'szdroj fotografie: McDonald’s

K nám sa tento systém objednávania ale tak skoro určite nedostane, nakoľko ho McDonald’s zatiaľ testuje len v USA, konkrétne v mestách Moneterey a Salinas v Kalifornii. Postupne však pribudnú aj ďalšie mestá. Uvidíme, či sa McDonald’s rozhodne aj pre ostatné kontinenty, no za nás by sme takúto fičúrku rozhodne privítali. Privítal by si ju aj ty? Daj nám vedieť v komentároch.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou