Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Navigáciu pre smartfóny ponúkajú mnohé veľké spoločnosti, no jednou z najlepších je tá od Googlu. Spoločnosť do nej zahrnula množstvo užitočných funkcií, ktoré uľahčia používateľovi prácu s aplikáciou. Spomedzi všetkých možností ponúkajú Mapy Google aj skryté zákutia, ktoré sú nesmierne užitočné a umožnia využiť potenciál aplikácie naplno.

Pri hľadaní cesty sa mnohí majitelia Android smartfónov spoliehajú na natívnu navigáciu, ktorú im Google ponúka. Zobraziť alternatívne trasy, čerpacie stanice či iné možnosti je však len zlomkom toho, čo Mapy Google dokážu. Spoločnosť do aplikácie totiž pridala aj mnoho ďalších skvelých možností, ktoré by mal poznať každý používateľ.

Jazda autom

Po nastavení navigácie a počas jazdy dokážu Mapy Google vodičovi zdieľať informácie o aktuálnom dianí na cestách a zaujímavých miestach, ktoré po ceste môže navštíviť. Táto funkcia však dokáže tiež predpovedať, kam má vodič namierené, a to na základe doterajších informácií a uložených lokalít. Cieľom je tak čo najviac uľahčiť šoférovi cestu. Tento mód si môže používateľ v aplikácii aktivovať po rozbalení bočného menu a kliknutí na možnosť „Začať jazdu“. Taktiež je možné využiť notifikácie pre vodiča, ktorými bude smartfón po spárovaní s Bluetooth pripojením v aute informovať o dĺžke trasy.

Ovládanie aplikácií

Medzi ďalšie funkcie tejto navigácie patrí aj ovládanie hudby bez toho, aby sa musel používateľ preklikávať medzi aplikáciami. Ovládanie si môže každý nastaviť po rozbalení Nastavení navigácie a aktivovaní funkcie „Ovládanie prehrávania hudby“, kde si môže vybrať aj streamovaciu aplikáciu, v ktorej chce hudbu ovládať.

Zdieľanie polohy

Počas využívania tejto navigácie môže používateľ tiež zdieľať svoju polohu do určitého času, ktorý je možné nastaviť. Pre zdieľanie v aplikácii sa nachádzajú aj možnosti, ktorým kontaktom, alebo akým spôsobom bude lokalita zdieľaná. Link je teda možné poslať v mnohých aplikáciách, alebo službách, aby sa tak poloha dostala k vybraným ľuďom. Rovnako sa však môže používateľ svojim známym pochváliť aj ako postupuje na svojom výlete a zdieľať dosiahnutý progres.

Miesto parkovania

Nenechaj si ujsť
Google Mapy sa inšpirujú od Waze. Do aplikácie prichádzajú tie najlepšie funkcie

Pokiaľ by si chcel niekto vo veľkom meste pripomenúť, kam odstavil svoje auto, Mapy Google majú riešenie. V prostredí navigácie stačí po jednoduchom kliknutí na modrú bodku vybrať možnosť „Nastaviť ako miesto parkovania“, kedy aplikácia uloží aktuálnu polohu. K tejto funkcií si môže každý pridať aj pár poznámok či fotografií a pripomienku, ak by po určitom čase zabudol, kde zaparkoval svoje auto.

Zamknutá orientácia

Mapy Google umožňujú využiť aj zamknutie orientácie, kedy bude na displeji smartfónu stále zobrazovaný rovnaký smer. V tomto prípade ponúkajú nastavenia navigácie možnosť „Sever vždy hore“, vďaka čomu bude orientácia zamknutá.

Lepšie odporúčania reštaurácií

Google dokáže v tejto navigácii aj predpovedať, ktoré miesta sa môžu šoférovi páčiť. Podľa jeho posledných navštívených lokalít a reštaurácií v okolí aplikácia odporúča to, čo by mohlo každého zaujať. Nastavenia „Predvoľby jedla a pitia“ prinášajú lepšie návrhy miest, kde sa môže používateľ najesť, alebo napiť, pričom si on sám môže v tejto funkcii nastaviť, o ktoré miesta má, alebo nemá záujem.

Tichý hlas

Popritom je možné vybrať aj hlasitosť navigácie, ktorá ponúka na výber tri úrovne. V nastaveniach si tak môžeme vybrať z tichšieho hlasu asistenta, jeho normálnej verzie, alebo hlasnejšieho diktovania. Používateľ si tak aj vďaka tejto funkcii môže prispôsobiť Mapy Google do detailov podľa svojich požiadaviek.

Permanentný tmavý režim

Nenechaj si ujsť
Google ukázal, ako veľmi nám tmavý režim šetrí batériu v smartfónoch

Pri jazde v noci sa táto navigácia dokáže premeniť s tmavým režimom, ktorý zafarbí do tmavých farieb celé prostredie mapy. V Nastaveniach pod záložkou „Navigácia“ však existuje výber možností farebných schém, ktoré sa majú pri navigácii zobrazovať. Prednastavenou možnosťou je automatické zobrazenie, no používateľ si môže natrvalo nastaviť aj režim „Deň“, alebo „Noc“. Práve v druhej spomínanej možnosti sa celá mapa prepne to tmavého režimu, s ktorým bude navigácia v noci omnoho prívetivejšia o očiam vodiča.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú