V súčasnej modernej dobe sa technológie dostávajú takmer do každého priemyselného odvetia. Obrovským technologickým pokrokom aktuálne prechádzajú automobily, zvlášť tie elektrické. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Trh s elektrickými automobilmi poriadne nakopla americká Tesla, o ktorej môžeme hovoriť aj ako o preborníkovi v tejto oblasti. Postupne však vznikajú nové mladé technologické spoločnosti, nazývané aj startupy, ktoré chcú svojimi elektrickými autami Tesle konkurovať. Jedným z nich je aj ambiciózny americký startup s názvom Lucid Motors, ktorý už nejakú dobu pracuje na vlastnom elektromobile s výkonom až 1000 koní.


zdroj fotografie: Lucid Motors

Krátko pred oficiálnym odhalením produkčného modelu elektromobilu Lucid Motors Air spoločnosť zašla na testovaciu jazdu po zasneženom lese a následne aj okruhu. Týmto testom chcel Lucid Motors preveriť schopnosti elektromobilu v extrémne nízkych teplotách. Počas testu bola teplota viac ako 27°C pod nulou. Test teda poriadne preveril schopnosti batérií, ale aj brzdové systémy a dynamiku vozidla. Takto už prebiehalo samotné testovanie.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]