Retro je dnes v móde, vedia o tom aj výrobcovia automobilov, ktorí v posledných rokoch prichádzajú s myšlienkou oživiť niektoré svoje staršie kúsky a dať im modernejší, no najmä elektrický kabát. S rovnakou myšlienkou prichádza aj Opel, ktorý sa rozhodol znovu priviesť k životu legendárny model Opel Manta ako elektromobil, informuje automobilka v tlačovej správe.

Pôvodný Opel Manta sa vyrábal v rokoch 1970 až 1988 a celkovo prišiel v dvoch generáciách. Športové kupé s pohonom zadných kolies pripomínalo autá zo série takzvanej „americkej klasiky“, kam patria staré Mustangy či Camara. Dostupné boli tiež dve karosárske prevedenia – coupé a hatchback.

Opel

Návrat legendy v podobe Manta GSe

Nový elektromobil spoločnosť poodhalila len nedávno a jej celý názov je Opel Manta GSe ElektroMOD. Jedná sa o plne elektrickú Mantu s množstvom moderných technológií. Vypichnúť môžeme napríklad plne digitálny virtuálny kokpit a samozrejme všetkých moderných asistentov, ktorí sú dnes už súčasťou aj tých najzákladnejších modelov áut.

NEPREHLIADNI
Slávna socialistická klasika v 21. storočí. Takto vyzerá Škoda 1203 ako moderný elektromobil

Okrem fotografie nám ale automobilka neukázala nič viac. Nepoznáme ani bližšie špecifikácie a parametre elektrickej sústavy. Zostáva nám teda iba dúfať, že Manta GSe ElektroMOD bude po technickej stránke rovnako dobrá, ako po tej dizajnovej.

Vďaka elektrifikácii tohto nádherného a kultového auta sa má podľa automobilky stať nová Manta „nesmrteľnou“. Docieliť to vďaka ekologickému elektrickému pohonu, ktorý je nezávislý od náhradných dielov pre motor a prevodovku.

Pôvodná Manta tiež poskytla dizajnovú inšpiráciu aj pre súčasné modely. Nová dizajnová tvár „Opel Vizor“ integruje v jednom module niekoľko prvkov ako svetlá, prednú mriežku či logo automobilky. S novou dizajnovou identitou už po cestách jazdia modely Crossland a Mokka, držať by sa jej však mali všetky budúce modely.

Ani Opel nechce zmeškať vlak elektrifikácie

Nemecká automobilka patriaca do koncernu PSA sa bude v najbližších rokoch sústrediť na elektrifikáciu flotily svojich vozidiel. Do roku 2024 chce zákazníkom ponúknuť možnosť výberu elektrifikovaného vozidla z každého jedného modelu aktuálnej ponuky. Na výber tak bude popri spaľováku aj plug-in hybrid alebo dokonca čistý elektromobil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom