Teraz čítate
Najlacnejší najvýkonnejší smartfón stojí hlboko pod 200 €. Výbavou v tejto cene prekonáva úplne všetkých

Je úplne bežné, že po predstavení vlajkovej lodi začne klesať cena jej predchodcu. Avšak rýchlosť klesania ceny LeEco Le Max 2 úplne normálna nie je. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tento smartfón má dokonca aj lepšiu výbavu ako mnohé minuloročné vlajkové lode a predsa sa dá kúpiť za cenu bežného kúsku strednej triedy. Le Max 2 zaujme už na prvý pohľad svojím neokukaným dizajnom, ktorý tvorí kovová konštrukcia v sivom prevedení.

Krásny displej a silný hardvér

Predná strana sa pýši rozsiahlym 5.7-palcovým IPS displejom s príjemným 2K rozlíšením. Takto vysoké rozlíšenie je v danej cene veľkou raritou, a to aj spolu so štvorjadrovým procesorom Snapdragon 820. Tomuto monštru pomáha s multitaskingom 4 GB pamäť RAM a nerozšíriteľné 32 GB úložisko.


zdroj fotografie: Weibo

Nenechaj si ujsť
Recenzia | LeEco Le Max 2: Dobrý rozbeh, horší finiš

Na tomto hardvéri beží starší Android 6.0 Marshmallow, ktorý je však prekrytý multijazyčnou nadstavbou eUI 5.8. Nezvyčajne dobrými špecifikáciami zaujmú aj fotoaparáty. Ten zadný totiž ponúka 21 MPx rozlíšenie, clonu f/2.0, PDAF zaostrovanie a optickú stabilizáciu obrazu. Predný 8 MPx snímač sa zas chváli veľkosťou pixelov 1.4 μm a clonou f/2.2.

Jedna vec však chýba…

Pod hlavným fotoaparátom sa potom nachádza ešte novodobý ultrazvukový snímač odtlačkov prstov. Z možností pripojenia poteší DualSIM, USB-C a plné LTE. Naopak, mierne sklame absencia 3.5 mm audio jacku, takže treba rátať s počúvaním hudby cez redukciu alebo cez bezstratový USB-C konektor.

leeco le max 2
zdroj fotografie: Kristián Hrušovský

Predobjednať LeEco Le Max 2 za 157 €
4 GB RAM / 32 GB ROM / Plné LTE

Do tela smartfónu sa zmestila 3100 mAh batéria, ktorá poskytuje základnú jednodňovú výdrž. E-shop Geekbuying ho ponúka formou predobjednávky za dočasne zníženú cenu. Tá činí len fantastických 157 €, pričom doručenie poštou je ponúkané bezplatne. Výhodná je však aj doprava cez DHL, ktorá je omnoho rýchlejšia a stojí iba 1.49 €. Počítať treba aj s platbou DPH, ktoré sa pri takejto cene vyšplhá na približne 35 €.

Pre porovnanie, konkurenčné Xiaomi Mi5 s podobnou výbavou sa štandardne predáva za viac ako 200 €. Konkurentom v tejto cenovej kategórii je aj Redmi Note 4 v globálnej verzii, ktorý však ponúka menej výkonný procesor.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.