Je úplne bežné, že po predstavení vlajkovej lodi začne klesať cena jej predchodcu. Avšak rýchlosť klesania ceny LeEco Le Max 2 úplne normálna nie je. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tento smartfón má dokonca aj lepšiu výbavu ako mnohé minuloročné vlajkové lode a predsa sa dá kúpiť za cenu bežného kúsku strednej triedy. Le Max 2 zaujme už na prvý pohľad svojím neokukaným dizajnom, ktorý tvorí kovová konštrukcia v sivom prevedení.

Krásny displej a silný hardvér

Predná strana sa pýši rozsiahlym 5.7-palcovým IPS displejom s príjemným 2K rozlíšením. Takto vysoké rozlíšenie je v danej cene veľkou raritou, a to aj spolu so štvorjadrovým procesorom Snapdragon 820. Tomuto monštru pomáha s multitaskingom 4 GB pamäť RAM a nerozšíriteľné 32 GB úložisko.

Na tomto hardvéri beží starší Android 6.0 Marshmallow, ktorý je však prekrytý multijazyčnou nadstavbou eUI 5.8. Nezvyčajne dobrými špecifikáciami zaujmú aj fotoaparáty. Ten zadný totiž ponúka 21 MPx rozlíšenie, clonu f/2.0, PDAF zaostrovanie a optickú stabilizáciu obrazu. Predný 8 MPx snímač sa zas chváli veľkosťou pixelov 1.4 μm a clonou f/2.2.

Jedna vec však chýba…

Pod hlavným fotoaparátom sa potom nachádza ešte novodobý ultrazvukový snímač odtlačkov prstov. Z možností pripojenia poteší DualSIM, USB-C a plné LTE. Naopak, mierne sklame absencia 3.5 mm audio jacku, takže treba rátať s počúvaním hudby cez redukciu alebo cez bezstratový USB-C konektor.

Kúpiť LeEco Le Max 2 za 133 €

Do tela smartfónu sa zmestila 3100 mAh batéria, ktorá poskytuje základnú jednodňovú výdrž. V e-shope Lightinthebox ho teraz kúpiš za fantastickú cenu v ružovo-zlatej verzii. Cena je poriadne nízkych 133 €, poštovné je bezplatné a jediným ďalším možným poplatkom je DPH vo výške približne 30 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
13%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
  • Miroslav Koval

    Mam le eco, le pro3 a maximalna spokojnost.

    • Karol Z.

      Tiež rozmýšľam, že by som kúpil LeEco le pro 3 (x720). Ak som dobre videl, tak na ali je 6/64gb za cca 270€ bez dph, čo je asi bezkonkurenčná cena momentálne