Teraz čítate
Takýto lacný a výkonný smartfón nemá ani Xiaomi! Konkurent od LeEco nás dostáva najnižšou cenou


Kým výrobcovia pilne pracujú na najnovších smartfónoch, ktoré plánujú tento rok ešte predstaviť, ceny starších modelov padajú naozaj rapídne. Platí to najmä v prípade čínskych smartfónov, ktoré sa tak postupom času stávajú ešte atraktívnejšími, aj keď cenou ohúrili ihneď po predstavení. Tento prípad sa týka aj modelu LeEco Le 2.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Časy, kedy si musel za výkonný smartfón zaplatiť niekoľko stoviek eur sú vďaka čínskym smartfónom už dávno preč. Raz za čas sa stretneme s naozajstným extrémom, čo sa pomeru ceny a výkonu týka. Ten čas nastal aj teraz, keďže perfektne vybavené LeEco Le 2 teraz kúpiš za cenu, ktorej veriť len ťažko. LeEco Le 2 by sme mohli prideliť titul najvýkonnejšieho najlacnejšieho smartfónu, keďže za cenu 119 € ponúka výkon dvakrát drahších smartfónov. Ak teda hľadáš lacný, no pritom čo najvybavenejší smartfón, už si ho našiel. Na poli lacných smartfónov aktuálne prebieha veľká bitka, kto dokáže zákazníkom ponúknuť čo najlacnejší a zároveň najlepšie vybavený smartfón. Na aktuálnu cenu LeEco Le 2 však nestíha ani Xiaomi.

LeEco Le 2zdroj fotografie: Androidcentral

Základ smartfónu tvorí hliníková konštrukcia s dizajnom, ktorý určite neurazí a telefón vyzerá veľmi dobre. Prednú stenu vypĺňa 5,5-palcový IPS FullHD displej. Pod kapotou tlčie procesor Qualcomm Snapdragon 652, ktorý sa v smartfónovom svete považuje za minuloročného kráľa procesorov strednej triedy. Kooperuje s ním výkonný akcelerátor Adreno 510, 3 GB RAM pamäť a 32 GB interné úložisko, bohužiaľ, bez možnosti dodatočného rozšírenia skrz microSD karty.

O plne dostačujúcom výkone svedčí aj skóre v AnTuTu, kde LeEco Le 2 dosiahlo úctyhodných 81 358 bodov. Aj keď ide len o nie veľmi podstatné číslo, ako merítko pre porovnanie výkonu s ostatnými smartfónmi určite poslúži. Samozrejme, pri tejto hardvérovej konfigurácii je perfektný aj reálny výkon a s náročnými hrami či akýmikoľvek operáciami smartfón nebude mať problém.


zdroj fotografie: Chezasite

16 MPx hlavný fotoaparát prichádza s clonou f/2.0 a schopný je nahrať video vo vysokom 4K rozlíšení. Predný fotoaparát vytvorí selfíčka v slušnom 8 MPx rozlíšení. Smartfón je napájaný batériou s kapacitou 3000 mAh a po softvérovej stránke je vybavený vlastnou nadstavbou eUI 5.6 s Androidom 6.0 Marshmallow. Aktuálne je však k dispozícii aj aktualizácia na novší Android 7.0 Nougat s novou verziou nadstavby eUI 5.9.


zdroj fotografie: Androidcentral

Zaujímavosťou smartfónu LeEco Le 2 je aj technológia CDLA, teda technológia pre prenos zvuku v bezstratovej kvalite. Tento prebieha cez reverzibilný USB Type-C konektor a v balení sa nachádza aj redukcia na klasický 3,5 mm audio jack. Medzi ďalšiu výbavu smartfónu patrí rýchle nabíjanie, snímač odtlačkov prstov na zadnej strane, IR Blaster pre ovládanie domácich spotrebičov či DualSIM funkcionalita s podporou klasickej trojice európskych LTE sietí.


zdroj fotografie: Gearbest

Kúpiť LeEco Le 2 za fantastických 119 €
Snapdragon 652 a 3 GB RAM

Čerešničkou na torte je už spomínaná cena, ktorá činí neskutočných 119 €. Aktuálne tak ide o smartfón s najlepším pomerom ceny a výkonu. Doprava ťa nebude stáť ani cent, no treba počítať s prípadnými colnými poplatkami.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
47%
Chcem to
20%
Mám to
7%
Nepáči sa mi to
7%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ a šéfredaktor jedinečného portálu FonTech.sk, milovník IT a smartfónov. O smartfóny sa zaujímam viac ako 4 roky, pričom k srdcu mi najviac prirástli Android smartfóny ale aj ostatné zariadenia z Číny. Kontaktovať ma môžete na [email protected]
 • tono

  sk

 • Patrícius Cudny

  Uf teraz sa neviem rozhodnúť či xiaomi mi5 alebo toto :D

  • lobusko

   kvôli podpore by som na tvojom mieste išiel do Xiaomi. Sw majú fakt odladený.

 • Evka Bodišová

  ale ved nema B20 , cize nebude fungovat 4G