Teraz čítate
Nová cena robí z kovového LeEco Le 2 najlacnejší 10-jadrový smartfón všetkých čias!

banner-le2
Čínske smartfóny aktuálne zažívajú obrovský boom a čoraz viac čínskych značiek preráža do celého sveta, minimálne svojím menom. Konkurencia na čínskom trhu so smartfónmi je naozaj silná a preto musia výrobcovia prichádzať s niečím, čo iní nemajú. Preraziť vo svete sa snaží aj mladučké LeEco. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nielen svetové značky, ale aj čínske LeEco už určite kuchtí nové smartfóny pre tento rok, čo dáva priestor na zníženie cien súčasných modelov. Najlacnejší LeEco smartfón z minuloročnej druhej generácie modelového radu spoločnosti sa postupom času stával čoraz lacnejším, až jeho cena klesla na doterajšiu najnižšiu hodnotu. V aktuálnom bleskovom výpredaji e-shopu Gearbest.com kúpiš LeEco Le 2 za fantastických 126 € (kupón LETVLCPT), čo je bežná cena low-endových smartfónov. LeEco Le 2 však žiadnym low-endom nie je!

leeco-le-2-predpredaj1
zdroj fotografie: Mobile.IT168

Kúpiť najlacnejší 10-jadrový smartfón za 126 €!
3 GB RAM a 16 MPx foták

Vďaka aktuálnej cene sa LeEco Le 2 môže pochváliť titulom najlacnejšieho 10-jadrového smartfónu doteraz. Jeho hnacím motorom je procesor MediaTek Helio X20 s desiatimi jadrami o takte 2,0 GHz, ktorý bežne poháňa oveľa drahšie smartfóny strednej triedy. Ak by sme mali vyjadriť výkon tohto procesora číselne, išlo by o 90 000 bodov dosiahnutých v známom AnTuTu Benchmarku. Plynulý multitasking zabezpečí dostatočná 3 GB RAM pamäť, pričom aktuálne zlacnená verzia LeEco Le 2 disponuje 16 GB vnútornou pamäťou.

leeco-le-2-na-slovensku1
zdroj fotografie: Mobile.IT168

Operačným systém sa stal Android 6.0 Marshmallow, ktorý dopĺňa vydarená nadstavba eUI 5.8. Fotografie je možné vytvárať 16 MPx hlavným fotoaparátom, ktorý disponuje clonou f/2.0, zaostrovaním PDAF a podporou nahrávania špičkových 4K videí. Predná 8 MPx selfie kamera ponúka clonu f/2.2 a 76,5 stupňový záber. LeEco Le 2 zaujme aj reverzibilným USB Type-C konektorom, 3000 mAh batériou, podporou DualSIM a 4G mobilného pripojenia, no frekvencie sú iba tri – 1800, 2100 a 2600 MHz. Ak sa rozhodneš pre kúpu LeEco Le 2, počítať by si mal aj s prípadnými poplatkami na colnici, ktoré ťa v tomto prípade vyjdu na 28 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
70%
Chcem to
10%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]
  • Ales

    Mám leco Max 2 pro, a musím povedať že po síce upgrade na čínsky ROM (Pribudla nejaká čínska aplikácia live) začala batéria dosahovať 2 dní čo je uspokojive, inak fakt vyladený, kvalitný a výdrž a 4K displejom je naozaj slušný. Predpokladám že tento bude na Tom podobne. Odporúčam nakupovať cez bearbest.com, neviem ako to robia ale vždy to posielajú ako kategória dokumenty a odtiaľ mi ešte raz nič nezachytili vrátane tohoto 200€ telefónu :)

  • Lubos

    16GB mínus systém bez rozšírenia pamäťovými kartami. Takže čo s tým? Bez šance. Nech to má aj 8GB RAM a 20 jadrový CPU, čo z toho keď sa do neho nič nezmestí. A že podpora 4K, na parádnych pár minút.