Smartfóny si prešli za posledných zopár rokov neuveriteľne rýchlym vývojom. Tento fakt nám azda najčastejšie dokazujú čínski výrobcovia, ktorí neraz dokážu pozdvihnúť pomer ceny a výkonu zariadení na doposiaľ nepoznanú úroveň. Za všetko hovoria modely od spoločnosti Leagoo, ktoré sú medzi spotrebiteľmi čoraz obľúbenejšie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Je to možno spôsobené aj tým, že sa tento ambiciózny výrobca nebojí riskovať. Predstavil nám tak už viacero odvážnych smartfónov, ktoré boli jednoducho iné. Leagoo sa okrem iného nedávno pridal do zoznamu výrobcov, ktorí ponúkajú vo svojom protofóliu aspoň jeden telefón s bezrámikovým alebo takmer bezrámikovým displejom.

Bezrámikové smartfóny tlačia cenu dole

Tento telefón nesie označenie Leagoo Kiicaa MIX a okrem zmieneného bezrámikového dizajnu ponúka viac než len solídnu výbavu za poriadne lákavú cenovku.

Jeho prednú stranu teda okupuje 5,5-palcový zobrazovací panel s FullHD rozlíšením, ktorý je vyrábaný spoločnosťou Sharp. Pod týmto panelom je umiestnené domovské tlačidlo s integrovaným skenerom odtlačkov prstov a dostalo sa aj na selfie kameru schopnú vytvárať 13 MPx fotografie.

Slušná výbava, ktorá ťa nesklame

Inak sa, s výnimkou hovorového reproduktora a senzora priblíženia, vďaka trojici takmer neexistujúcich rámikov na prednú stranu nič ďalšie nezmestilo. Celú túto stranu však prekrýva odolné sklo Gorilla Glass 4 s efektným 2.5D zaoblením hrán.

Zadnú stranu naopak prekrýva kvalitný hliník, do ktorého je osadený duálny fotoaparát, ktorý kombinuje 13 MPx hlavný snímač a 2 MPx pomocný. Ten zabezpečuje zachytávanie hĺbky ostrosti, vďaka čomu možno vytvárať snímky s krásnym bokeh efektom.

Špeciálna akcia na záver!

Nezabudlo sa však ani na duálny LED blesk a clonu f/2.0. V útrobách smartfónu Leagoo Kiicaa MIX tlčie 8-jadrový procesor MT6750T od spoločnosti MediaTek. Tomu tiež dopomáhajú 3 GB RAM pamäte a výrobca do tohto modelu vložil aj 32 GB interné úložisko.

Kúpiť Leagoo Kiicaa MIX za 93 €
S kupónom GBLGMIX ho bude denne o 11:00 možné získať už za 63 €!

Batéria ponúka kapacitu 3000 mAh, pričom jej zrýchlené dobíjanie je riešené pomocou USB Type-C konektora. Ten ďalej slúži aj na počúvanie hudby cez slúchadlá, nakoľko táto zaujímavá novinka postráda 3,5 mm audio jack konektor. Čerešničkou na torte je podpora LTE pásma B20, ako aj podpora hybridnej DualSIM funkcionality. Toto všetko je možné s dávkou šťastia získať do 3. septembra už za 63 €. Každý deň o 11:00 nášho času totiž bude aktivovaný takzvaný bleskový kupón – GBLGMIX, ktorý však bude môcť využiť len 10 najrýchlejších. Inak sa Leagoo Kiicaa MIX predáva za 93 €, čo v prípade neúspechu stále nie je zlá cena.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
20%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail patrik@fontech.sk
  • WayTooLong

    Pravý a jediný Mix hodný svojho mena nastolí krutovládu nad našimi peňaženkami od 12. septembra. Nenechajte sa zlákať na tmavé chodníčky týmito šarlatánmi, ktorí nás chcú lapiť do svojich špinavých pazúrov nízkou cenou. :D

  • Juraj Ambro

    ahojte, obsahuje aj slovencinu???

  • peterpan

    ..ďalší čínsky mediatekový totálny grc!dizajn nestačí..