Dcérska značka najväčšej čínskej spoločnosti v mobilnom priemysle, Honor, sa rozhodla konkurovať výročnému kúsku od Apple. V porovnaní s FaceID sa jej totiž podarilo vyvinúť až 10-násobne bezpečnejšiu technológiu skenovania tváre.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nie je žiadnou novinkou, že iPhone X priniesol revolúciu a zároveň nový trend v zabezpečení smartfónov. FaceID možňuje používateľovi odomknúť telefón len a len pomocou jeho tváre. Konkurencia na seba nenechala dlho čakať a spoločnosť Honor predstavila podobnú funkciu. Tá je však údajne 10-krát presnejšia ako technológia použitá v iPhone X.

Bezpečnosť je pre Honor prvoradá

Funguje na podobnom princípe, keďže využíva „projektor“, pomocou ktorého premietne na tvár používateľa body a tie následne umožnia naskenovať celú jeho tvár. Zatiaľ čo technológia FaceID využíva 30 000 bodov, novinka od čínskeho technologického giganta ich má využiť až 300 000. Vďaka tomu sa tak dostane na omnoho presnejší sken. Taktiež využíva vyššie rozlíšenie – 1280 x 800 pixelov. Celý proces odomykania by tak mal trvať len 400 milisekúnd.

Nenechaj si ujsť
Apple si rovnako uvedomuje obrovské bezpečnostné riziko Face ID. Mení politiku pre aplikácie

Samozrejme, táto technológia bude využitá aj na animované emotikony zvané animoji, ktoré predstavil Apple ako exkluzívnu vlastnosť iPhonu X. Aj tu sa však Honor pokúša byť lepším. Na konferencii totiž predviedol, že presnejšia technológia umožní vytvárať aj realistickejšie animoji, ktoré napríklad dokážu vyplaziť jazyk. Aby toho nebolo málo, pomocou tejto vylepšenej technológie majú smartfóny zvládať vytvoriť nielen skeny tvárí, ale i rôznych objektov. Na integrovanie do prvých zariadení si však celkom určite ešte nejaký ten čas počkáme.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
67%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Jozef Buhaj
 • Jakub Smolka

  Skener otlačkov prstou aj tak považujem za lepšie zabezpečenie a dúfam, že to nebude ďalší komponent čo Apple zabil, nechápem prečo všetci idú ako Apple píska, napr. odstránenie jacku. Face ID je aj tak nespoľahlivé, možno keby existovala kombinácia skeneru prsta a Fase Id bolo by to lepšie. Každopádne dúfam že ich Honor predbehne a vytvorí lepšie Face ID ale tiež dúfam že budú rozumnejší a nechajú aj skener otlačkov prstov.

  • Lordken

   pretoze zmena je in, „deti“ chcu furt nieco nove, je jedno ci to je v realy horsie alebo menej bezpecne, hlavne ze je to nove…
   face unlock aj skeny sietnice atd su podla mna uplna zbytocnost, a odtlacky su tiez neni uplna vyhra ale aspon je ich tazsie fejknut ako faceid

 • MarekM.

  Apple to vyvíjal mesiace a Honor pár týždňov

 • daphne

  najlepsia posledna veta „Na integrovanie do prvých zariadení si však celkom určite ešte nejaký ten čas počkáme.“ cize vyvinuli ale nerealnu hlupost ktoru do fonu dat nevedia.. inymi slovami povedane