Kingzone Z1 – konkurencia pre JiaYu S3 a Elephone P7000

Spoločnosť Kingzone sa chystá vstúpiť na trh 64-bitových smartfónov vo veľkom štýle. Konkurent pre JiaYu S3 a Elephone P7000 sa bude nazývať jednoducho, „Z1“. Pôjde o zariadenie poháňané 64-bitovým, osemjadrovým procesorom MediaTek MT6752. Spomínaný čínsky výrobca už v minulosti zožal veľký úspech s ich Turbo K1. Popularita, ktorú si tento smartfón získal sa však veľmi rýchlo vytratila, keď prišiel na trh Oppo N3. Spoločnosť sa však rýchlo spamätala a predstavila verziu „Plus“, ktorá odstránila nedostatky, vrátane zastaraného procesora. Kingzone sa však opäť chce dostať na výslnie a tak dôstojný nástupca Turbo K1 príde so zaujímavým dizajnom, kovovým rámom a procesorom novej generácie.

Ako sme už spomenuli vyššie, zariadenie K1 príde so 64-bitovým procesorom MT6752, ktorý bude taktovaný na 1,7 GHz a ponúkne 5,5″ HD displej. Na zadnej strane nájdeme 13 MPx a vpredu 8 MPx fotoaparát. Interná pamäť bude mať veľkosť 16 GB, no bude ju možné rozšíriť pomocou microSD kariet. Záujemcov tiež poteší 2 GB RAM, podpora dualSIM, LTE a batéria s kapacitou 3500 mAh. Ďalšími lákadlami sú čítačka odtlačkov prstov, stereo reproduktory a NFC. V zariadení pobeží Android 4.4 Kitkat s nadstavbou KOS vo verzii 1.2.

Teraz prichádzame k tomu najzaujímavejšiemu a to je cena. Kingzone Z1 je dostupný na predobjednávku v eshope Coolicool za 199 dolárov, čo je asi 175 eur. Pôjde teda o jedno z najlacnejších zariadení na trhu s procesorom MT6752.

Zdroj: GizChina.es

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.