Nový IUNI N1 prináša prémiový dizajn so 6.3 mm hrubým telom za 180 €

banner-redmi-note2
Značka IUNI možno v našich končinách nie je veľmi známa, no určite stojí za povšimnutie. Počas dnešnej konferencie totiž bolo predstavené nové zariadenie IUNI N1 spolu so všetkými informáciami, ktoré by vás mohli ako potenciálneho kupujúceho zaujať.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Spoločnosť Gionee vytvorila IUNI ako značku, ktorá má konkurovať sérii Huawei Honor a Oppo OnePlus. Dôkazom toho, že to myslia naozaj vážne, je aj skutočnosť, že už od samého počiatku svojej existencie priniesli niekoľko veľmi zaujímavých smartfónov. Zatiaľ čo IUNI U2 prekvapil úžasnou kamerou a pevným zliatinovým telom, model U3 všetkých pobláznil 2K displejom a nízkou cenou.

iuni-n1
Od dnešného dňa bude za značku IUNI hrdo bojovať novinka s názvom IUNI N1, ktorá však nebude vlajkovou loďou, ale pokúsi sa rozvíriť vody v strednej triede. Skromné špecifikácie jej v tom možno veľmi nepomôžu, no tento model má zaujať hlavne atraktívnym dizajnom. IUNI N1 príde s rozmermi 145 x 70 x 6,3 mm a váhou 129 g. Zariadenie je dostupné len v bielej farbe s cenou 180 € (1299 Yuanov).

iuni-n1-3
Prednú stranu smartfónu sa pokúsil skrášliť Samsung s ich 5″ Super AMOLED panelom, ktorý ma hustotu 296 ppi. Vo vnútri sa nachádza osemjadrový procesor MediaTek MT6753, ktorému sekunduje 2 GB RAM. Vnútorné úložisko má kapacitu 16 GB. Potešujúci je fakt, že spoločnosť počúva svojich zákazníkov a poskytla taktiež slot pre microSD kartu s kapacitou až 128 GB. O procesore MT6753 je známe, že má potenciál pre „World Mode“ LTE. Zverejnené špecifikácie UINI N1 však práve pri LTE nezachádzali nijako do hĺbky a preto si budeme musieť na podporované frekvencie počkať. Konštrukcia zariadenia je naozaj jeho hlavnou pýchou. N1 sa môže oproti modelu U3 pochváliť zliatinovým telom, bez akýchkoľvek plastových rámikov. V tomto prípade totiž výrobca zvolil kombináciu zliatiny a skla.

iuni-n1-5
Marketingový tým prezradil, že neopracovaný kus zliatiny prejde 188 procesmi, než sa z neho stane finálne telo zariadenia. Na obrázkoch sme si mohli všimnúť tlačidlá hlasitosti a napájania na pravej strane, zatiaľ čo vľavo nájdeme slot na SIM kartu. Jack na pripojenie slúchadiel bol umiestnený na spodnej strane. Obe strany zariadenia skrášľuje 2.5D sklo a kvôli telu s hrúbkou len 6.3 mm musel výrobca siahnuť po batérii s kapacitou len 2400 mAh. Napriek tomu vraj môžeme očakávať 343 hodín v standby režime a 8.5 hodiny pri používaní internetu (či mal výrobca na mysli WiFi alebo LTE sme sa nedozvedeli). Čo sa týka fotografovania, fanúšikov selfie poteší 8 MPx predná kamera, zatiaľ čo vzadu nájdeme snímač s rozlíšením 13 MPx. Vďaka DTS audio sa dá očakávať kvalitný zvuk a v zariadení pobeží nová varzia IUNI OS, ktorá je založená na Androide 5.1.

iuni-n1-2
IUNI N1 teda nie je vlajkovou loďou ale s cenou 180 € (1299 Yuan) nebude mať problém konkurovať výkonnejšiemu modelu s 2K displejom, ktorý stojí 280 € (1999 Yuanov). Ide o naozaj dobre vyzerajúce zariadenie, ktoré si svojich fanúškov určite nájde. Čo si myslíte o novom N1? Presvedčil vás, alebo si počkáte na ďalšiu vlajkovú loď?

Zdroj: GizChina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.