Intel predstavuje nový rad Xeon procesorov – sériu E3-1200 v6. Celkovo je to osem rôznych procesorov, ktoré sú určené hlavne pre malé biznisy, malé servery a entry-level pracovné stanice. Oproti predošlej generácii prinášajú vylepšenia takmer vo všetkých oblastiach.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nová Xeon séria, podobne ako minulý rok, je navrhnutá práve na rôzne pracovné využitia, ako prácu s videom, digitálny dizajn, tvorba virtuálnej reality a rôzne produkčné a distribučné záležitosti. V porovnaní so sériou E3-1200 v2, ktorá má rovnaké využitie a je najviac používaná, je rozdiel vo výkone vyše 56 %.


zdroj fotografie: Intel

S novým radom procesorov Intel prináša aj nové funkcie. Jednou z nich je SGX (Software Guard Extensions) – systém pre ochranu citlivých dát, ako sú napríklad kľúče používané v internetovej komunikácii. Ostáva samozrejme podpora pre ECC (Error-Correcting Code) pamäte. Ďalšou zaujímavou funkciou je podpora pre nové Intel Optane pamäte, o ktorých sme už písali.

Nenechaj si ujsť
Toto je tajná zbraň Intelu, ktorá spraví tvoj budúci počítač super-rýchlym

Intel
zdroj fotografie: Intel

Intel pri tejto sérii procesorov ostáva pri rovnakých čipsetoch ako pri predošlej sérii – C232 a C236. Ešte je vhodné spomenúť, že procesory s označením končiacim sa číslom 5 (napríklad E3-1275 v6) budú vybavené integrovanou grafickou kartou HD Graphics P630. Toto je „profesionálna“ verzia HD630, ktorá bude používať najnovšiu Intel Gen9 Graphics architektúru s taktovaním až do 1150 MHz. Celkovo bude v ponuke osem procesorov, pričom niektoré z nich dostanú neskôr počas roka verziu s nižším TDP.

Intel
Zdroj fotografie: anadtech

Samozrejme, musíme si uvedomiť, že oproti predošlým rokom bude mať Intel aj v tejto sfére konkurenciu. Alternatívou by mohol byť rad procesorov Ryzen 7 alebo Ryzen 5 od spoločnosti AMD. To sa však ukáže časom, nakoľko Intel stále vedie v celkovej rýchlosti jedno-jadrových operácií a v spotrebe svojich procesorov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Ľubomír Macura
Stredoškolský študent a vyznávač moderných technológii. Vo voľnom čase jazdím na motocykli a venujem sa rôznym technickým záležitostiam.