Huawei vyrobí ďalší Nexus, potvrdil Kevin Yang z iSuppli

Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že Google uvažuje o spolupráci s čínskou spoločnosťou, pri výrobe ďalšieho Nexus zariadenia. Takmer v rovnakú dobu sme sa dozvedeli, že okrem čínskej firmy uzavrie Google partnerstvo aj so spoločnosťou LG, taktiež kvôli Nexusu pre rok 2015.

HUAWEI Ascend P7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Dnes, Kevin Yang, riaditeľ čínskych prieskumov vo firme iSuppli, ktorá je jednou z vedúcich na trhu, potvrdil na portály Weibo, že Google skutočne vybral Huawei ako ďalšieho výrobcu Nexusu. Predchádzajúce dohady o partnerstve týchto dvoch technologických spoločností sa teda potvrdili.

Huawei-Ascend-Mate-7-3

Hlavným dôvodom, prečo Google vybral práve Huawei môže byť to, že táto čínska firma je momentálne najväčším konkurentom pre Xiaomi. Väčšina z vás by ale zrejme milovala zariadenie Xiaomi Nexus. Dokazuje to aj naša nedávna anketa, v ktorej 67% z vás hlasovalo práve za spoločnosť Xiaomi, ktorá by podľa vás mala byť ďalším výrobcom Nexusu. Huawei však taktiež v minulom roku preukázal svoje schopnosti, keď predstavil zariadenia ako Ascend Mate 7 a Honor 6 Plus. Napriek tomu je veľmi prekvapujúce, že Google nevybral pre tento rok ako výrobcu Motorolu.

HUAWEI Ascend Mate M7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Teraz, keď je už takmer isté, že by Huawei mohol byť ďalším výrobcom Nexus zariadenia, budeme musieť počkať na informáciu, či prídu s ich vlastným Kirin procesorom, alebo siahnu po Snapdragone od spoločnosti Qualcomm. Obe možnosti sú priatelné, no bude Google riskovať s nasadením Kirin procesorov do svojich smartfónov /tabletov? Ostaňte s nami a určite sa to dozviete.

Zdroj: GizmoChina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.