Hosan S7: 64-bitový procesor, 3 GB RAM, kov a sklo

Spoločnosť Hosan predstavila ich tohtoročnú vlajkovú loď S7. Už na prvý pohľad je zrejmé, že ide o štýlové zariadenie, ktoré má sklo na oboch stranách a luxusný kovový rám. Naviac je tento smartfón dostupný v čiernej, modrej a zlatej farbe. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Výrobca tvrdí, že vďaka použitiu novej „H-Frame“ technológii je ich zliatinové telo o 30% pevnejšie, ako tradičné zliatinové rámčeky. Tento výrobný proces naviac umožnil návrhárom použiť rám s hrúbkou len 2 mm a to bez straty pevnosti. Pri podrobnejšom preskúmaní zariadenia nám jeho zliatinový rám trošku pripomína ten, ktorý nájdeme na iPhone 6. To je z hľadiska podobnosti týchto dvoch zariadení všetko, keďže predná aj zadná strana vyzerá naozaj odlišne. Podľa slov výrobcu nám aj elegantne vyzerajúci rám, ktorý na pohľad vyzerá naozaj hladko, ponúkne dostatočnú „drsnosť“ pri kontakte s rukou, takže by sa pri používaní nemal ľahko vyšmyknúť.

hosan-s7-4

Na prednej strane zariadenia nájdeme okrem 8 MPx kamery aj 5,5″ FullHD displej. Vzadu používateľov poteší 13 MPx snímač, ktorý má však len „obyčajný“ LED blesk (teda nie duálny). Šéfovia spoločnosti Hosan dokonca tvrdia, že fotoaparáty ich zariadenia vyrába tá istá spoločnosť, ktorá snímačmi zásobuje Apple.

hosan-s7-8

Spodná strana zariadenia obsahuje štandardný microUSB port a stereo reproduktory. Zariadenie je poháňané 64-bitovým, osemjadrovým procesorom Mediatek. Výrobca ale doposiaľ neupresnil všetky špecifikácie použitého procesora a zatiaľ vieme len to, že bude podporovať 13 sieťových frekvencií, 4G LTE, 3G, 2G a taktiež dual SIM. Smartfón ďalej ponúka 3 GB RAM, 16 GB vnútornú pamäť a beží v ňom Android 4.4.4. Celé zariadenie napája batéria s kapacitou 3000 mAh, ktorá podporuje rýchle nabíjanie. To znamená, že nový Hosan S7 nabijete na 51% za 30 minút!

hosan-s7-10

Hosan S7 bude v Číne dostupný už tento mesiac a to za cenu 1999 juanov, čo je približne 302 €. Vzhľadom na použitý hardvér sa nám cena zdá byť trošku vysoká, no ak vezmeme do úvahy dizajn a veľkú pozornosť venovanú detailom zariadenia, nie je to až tak zlé. Doposiaľ však nepadlo ani slovo ohľadom medzinárodného predaja mimo Číny.

Zdroj: GizChina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.