Hisense H910: Extrémne atraktívny smartfón

Od práčok a televízorov, cez chladničky a mikrovlnky, až po smartfóny – to všetko vyrába spoločnosť Hisense. Keďže pochádza z Číny a má pomerne obmedzené pôsobenie v západných krajinách, môže sa stať, že ste o tejto spoločnosti ešte nepočuli. Výrobca sa však ukázal na tohtoročnom MWC s ich novým smartfónom H910 a niekoľkokrát poznamenal, že by sa toto zariadenie mohlo objaviť aj v Európe už v druhom štvrťroku 2015.

Pokiaľ ide o dizajn, neprináša Hisense H910 nič prelomového. Napriek tomu však musíme poznamenať, že ide o naozaj atraktívne zariadenie. Predná strana nie je ničím výrazná a má klasický vzhľad ako u väčšiny ďalších smartfónov. Výrobca však použil veľmi pekný, 7,18 mm hrubý, kovový rám, ktorý aj napriek zadnej strane zariadenia z matného plastu, dodáva smartfónu vcelku luxusný vzhľad. Táto kombinácia kovu a plastu pôsobí podľa slov návštevníkov MWC veľmi príjemne.

HiSense-H910-hands-on (1)Čo sa týka hardvéru, Hisense vybavil model H910 grandióznym 5,5″ FullHD displejom, osemjadrovým procesorom Snapdragon 615, 2 GB RAM a 16 GB vnútornou pamäťou. Vzadu nájdeme 13 MPx snímač Sony IMX214 s f/2.2 clonou a duálnym LED bleskom. Fotoaparát ponúkne taktiež optickú stabilizáciu, čiže nahrávanie videa a fotenie aj pri horšom osvetlení by nemali byť problém. Určite treba výrobcu pochváliť aj za prednú kameru. Tá ma totiž rozlíšenie 8 MPx a širokouhlý 84° „objektív“. Celé zariadenie napája batéria s kapacitou 2700 mAh a beží v ňom Android 4.4.4 KitKat.

Na záver sa dostávame k cene. Podľa slov výrobcu sa zariadenie dostane na európsky trh s cenovkou 349 €. Budete nad ním uvažovať?

Zdroj: PhoneArena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.