Gionee S7 / GN9006 príde s 5,5 mm telom a 2700 mAh batériou

Nedávno sme sa dozvedeli, že Gionee má v pláne uviesť na trh nový smartfón, ktorý by mal s najväčšou pravdepodobnosťou z postu najtenšieho smartfónu na svete zhodiť zariadenie Coolpad IVVI K1 Mini. Firma údajne chystá predstavenie zariadenia na jednom z popredných svetových technologických podujatí roka, MWC 2015.

Momentálne sa do rúk čínskeho certifikačného úradu TENAA dostal nový smartfón spoločnosti Gionee. Ako už býva zvykom, práve úrad TENAA nám odhalil všetky kľúčové špecifikácie. Ak však bude model GN9006 tým zariadením, ktoré sa spoločnosť chystá predstaviť na MWC, fanúšikovia budú naozaj sklamaní. Nové zariadenie má 5,5 mm telo, ktoré je síce veľmi tenké, no nebude stačiť na to, aby sa smartfón stal svetovo najtenším. Predchádzajúce špecifikácie tvrdili, že očakávaný Gionee S7 bude mať len 4,6 mm hrubé telo.

Kým však TENAA neodhalí oficiálny názov zariadenia, môžeme len špekulovať, či model GN9006 bude naozaj novým Gionee S7. Toto tvrdenie však potvrdzuje niekoľko skutočností. Obrázky, ktoré nájdeme na stránkach TENAA, vyzerajú dosť podobné tým, na ktorých sa pred pár dňami objavil S7. Ďalej, predchádzajúca vlajková loď spoločnosti Gionee, Elife S5.1, niesla modelové označenie GN9005, čo znamená, že číslo nového modelu bezprostredne nasleduje po predchádzajúcom. Posledné úniky informácii dokonca tvrdili, že smartfón S7 bude mať 2700 mAh batériu, čo by bolo v prípade 4,6 mm hrúbky zariadenia prakticky nemožné. Vyzerá to teda tak, že Gionee S7 nebude tak tenký, ako sa očakávalo.

Model GN9006 má však zaujímavé špecifikácie. Zariadenie poháňa osemjadrový procesor MediaTek MT6752 s taktom 1,7 GHz, ktorému sekunduje 2 GB RAM. Vnútorná pamäť zariadenia činí 16 GB a na jej rozšírenie nie je možné použiť SD karty. Na prednej strane nájdeme 5,2″ FullHD displej a 8 MPx predný fotoaparát. Zadný fotoaparát má dnes už takmer štandardných 13 MPx. V zariadení beží Android 4.4.4 a smartfón bude k dispozícií v čiernej, modrej a bielej farbe. Jeho celková hmotnosť je 126,5 gramu a samotné rozmery sú 148,8 × 72,4 × 5,5 mm. Poteší aj podpora LTE.

Stále je tu však veľmi malá pravdepodobnosť, že by Gionee S7 so 4,6 mm telom mohol byť úplne iný telefón. Nič sa ale nedá zatiaľ potvrdiť, takže budeme musieť počkať na oficiálne predstavenie, ktoré spoločnosť uskutoční pravdepodobne priamo na MWC 2015.

Zdroj: GizmoChina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.