Gionee na MWC predstaví ďalší super-tenký smartfón

Gionee je výrobca, ktorý držal rekord za celosvetovo najtenšie vyrobené smartfóny po väčšinu minulého roka. Konkrétne ide o zariadenia Elife S5.5 a neskôr predstavený Elife S5.1. Momentálne spoločnosť oznámila, že plánujú odhalenie ich najnovšieho ultra tenkého smartfónu na 2. marca, teda na tohtoročnom MWC. Doposiaľ sa o novom zariadení nedá zistiť veľa informácii. No zamestnanec spoločnosti Gionee, Oliver Sha, ktorý má na starosti globálny marketing, uviedol: „Súperenie vo vyrobení najtenšieho smartfónu sa už vymyká z rúk. Zariadenia sa stávajú tak tenkými, že nebudú prinášať dobrý používateľský zážitok, pokiaľ neposkytnú dostatočný výkon.“

Gionee Elife S5.1 je 5,15 mm tenký a v novembri minulého roka mu „titul“ prevzal konkurenčný Oppo R5, ktorého telo má hrúbku len 4,85 mm. Neskôr prevzal trón Vivo X5 Max, keď zmenil rekord na 4,8 mm a teraz, len pred pár dňami, sa novým kráľom stal Coolpad IVVI K1 Mini s úžasne tenkým telom, ktoré je hrubé len 4,7 mm.

Súdiac podľa toho, čo sme sa dozvedeli od pána Sha, Gionee nateraz radšej zostane mimo tejto šialenej naháňačky za najtenším smartfónom. Spoločnosť teda vyrobí zariadenie, ktoré bude stále zaujímavo tenké, no popritom bude mať veľkú batériu a výkonný hardvér. No uvidíme, ako to nakoniec dopadne.

Zdroj: PhoneArena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.