Elephone P8000 príde s 8-jadrovým MT6753 procesorom a 4200 mAh batériou

Čínsky výrobca Elephone má talent na predstavenie výborne vyzerajúcich smartfónov, ktoré sa nakoniec vyrábajú dlhšie ako sa pôvodne očakávalo alebo sa už nevyrobia vôbec. Občas sa stane napríklad aj to, že finálny produkt nesplní očakávania, ktoré vyvolal pri predstavení verejnosti.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Nemôžeme však tvrdiť, že to platí pri všetkých produktoch tejto spoločnosti a preto dúfame, že nasledujúci Elephone P8000 nezažije rovnaký osud, ako niektorí nevyrobení predchodcovia. Smartfón totiž vyzerá sakramentsky dobre.

Zdroje zahraničného portálu GizChina potvrdili väčšinu špecifikácií pripravovaného zariadenia. Zariadenie by nemal poháňať MT6752, ale 64-bitový procesor novej generácie – MediaTek MT6753, ktorý v podstate patrí do rodiny MT6752, ale pôjde o podtaktovanú verziu s rovnakými ôsmymi Cortex-A53 jadrami, ktoré však pobežia na 1,7 GHz.

Pôvodné špekulácie rozprávali o použití 13 MPx zadného fotoaparátu, no nakoniec sa ukázalo, že by P8000 mohol dostať 16 MPx snímač. Čo sa týka dizajnu, nový model je určite jedno z najlepšie vyzerajúcich zariadení spoločnosti Elephone a to aj napriek viditeľným rámčekom displeja. Úplné špecifikácie displeja doposiaľ neboli potvrdené. Nepoznáme teda rozlíšenie, ale s istotou môžeme povedať, že zariadenie bude disponovať 5,5″ panelom.

Vzhľadom na doterajšie špekulácie dostane smartfón aktualizáciu na Android 5.0 Lollipop. Už v minulosti sme si totiž mohli všimnúť, že Elephone berie „ROM-ky“ bežiace v ich zariadeniach naozaj vážne a preto očakávame oficiálny update. Zároveň však netreba zabúdať na to, že aj čas doručenia aktualizácie je veľmi dôležitý a my doposiaľ nevieme, kedy k aktualizácii dôjde.

Batéria s kapacitou 4200 mAh určite poteší väčšinu záujemcov. Nemáme však potvrdené, či pôjde o vymeniteľnú alebo zabudovanú batériu. Je však dosť pravdepodobné, že sa výrobca kvôli zachovaniu čo najmenšej hrúbky zariadenia rozhodne pre zabudovanú. Výrobca nám už niekoľkokrát ukázal, že má rád batérie s veľkou kapacitou. Ich P5000 má napríklad 5350 mAh batériu a pripravovaný P4000 dostane jednu s podobnou kapacitou.

Elephone-P8000-GizChina-4

Na zadnej strane zariadenia si môžete všimnúť snímač odtlačkov prstov na štýl Huawei Ascend Mate 7. Dúfame však, že pôjde o snímač, ktorého sa bude stačiť prstom dotknúť a nebude potrebné po ňom prstom prechádzať.

Coolicool aktuálne zaradil nový Elephone P8000 do svojej ponuky, a podľa ich vyjadrenia sú uvádzané špecifikácie oficiálne. Nižšie nájdete kompletný zoznam známych špecifikácií.

Špecifikácie Elephone P8000

  • 5.5″ displej, FullHD rozlíšenie
  • MediaTek MT6753 procesor, 8 jadier, takt 1.7 GHz
  • 2 GB RAM
  • 16 GB ROM + slot pre MicroSD karty
  • 16 MPx zadný fotoaparát
  • 8 MPx predný fotoaparát
  • 4200 mAh batéria
  • MediaTek WorldMode 4G LTE
  • Snímač odtlačkov prstov

Zdroj: GizChina.com, Coolicool.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.