Doogee S6000 je klonom Xiaomi Mi Note a ponúka obrovskú 6000 mAh batériu!

Spoločnosť Doogee má pre svojich fanúšikov niekoľko prekvapení v podobe nových smartfónov, ktoré budú dostupné už v najbližších mesiacoch. Doposiaľ sa internetom prehnali zvesti o pripravovanom a veľmi príťažlivom Doogee F3 spolu s informáciami o zariadení Valencia2 Y100 Pro, ktoré je podobné HTC One. Dnes sa k nám dostali informácie o ďalšom zaujímavom smartfóne, Doogee S6000.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

To, čo bude tento smartfón predávať, bude jeho vzhľad. Dizajn zariadenia je totiž výrazne inšpirovaný populárnou vlajkovou loďou Xiaomi Mi Note. To znamená, že nový S6000 ponúkne vpredu rovnaké 2,5D sklo, spolu s mierne zakrivenou zadnou časťou. Vzadu sa teda bude nachádzať 3D sklo Glonass a po bokoch titánovo-zinkový rámček.

doogee-s6000-2

Na spodnej časti zariadenia môžeme vidieť dvojicu reproduktorov. Ďalším zaujímavým faktom je, že zariadenie je hrubé len 9 mm, čo je oproti konkurencii s podobne veľkými batériami naozaj málo. Displej zaberá 75% prednej strany, z čoho plynú 2,5 mm rámčeky po stranách displeja.

doogee-s6000-3

Doogee S6000 je momentálne zariadením z nižšej strednej triedy s naozaj decentnými špecifikáciami. Napriek tomu splní požiadavky väčšiny bežných používateľov smartfónov. Najväčším lákadlom je jednoznačne batéria s kapacitou 6000 mAh. Naozaj sa nejedná o žiaden preklep a podľa informačných zdrojov ponúkne zariadenia naozaj takúto obrovskú batériu, ktorá teoreticky dokáže napájať zariadenie pri bežnom používaní 3-4 dni.

doogee-s6000-5

Smartfón naviac podporuje technológiu rýchleho nabíjania od spoločnosti Mediatek, vďaka ktorej zariadenie nabijete na 75% za 30 minút. Poháňať ho bude štvorjadrový procesor MediaTek MT6735 s frekvenciou 1,5 GHz. Nanešťastie mu bude sekundovať len 1 GB RAM. Kapacita vstavaného úložiska činí 16GB. Displej poteší HD rozlíšením a uhlopriečkou 5,5″.

doogee-s6000-4

Na zadnej strane nájdeme decentný 8 MPx fotoaparát s f/2.0 clonou a duálnym bleskom. Vpredu 5MPx kameru. V zariadení pobeží Android 5.1 a možná je aj podpora bezdrôtového nabíjania, no to ešte nemáme potvrdené. Keď si to zhrnieme, ide o najlepšie vyzerajúci smartfón z nižšej strednej triedy. Dizajn Xiaomi Mi Note je atraktívny a prípadných záujemcov poteší cenovka na úrovni 125 €. Predstavenie Doogee S6000 očakávame v auguste tohto roka.

Zdroj: GizmoChina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.