Detaily o Manta 7X odhalené: Masívna batéria a žiadne hardvérové tlačidlá

Pred pár mesiacmi sa začalo špekulovať o vyrobení smartfónu, ktorý by na svojom tele nemal žiadne hardvérové tlačidlo. Zariadenie dostalo názov Manta 7x a je momentálne dostupné na predobjednávku, s dátumom doručenia do dvoch týždňov od spustenia predaja. Čoskoro sa začne predávať aj súrodenec tohto smartfónu – Manta 7L, ktorý bude v podstate nižšou triedou s viac tradičným vzhľadom. To znamená, že tento model bude mať tlačidlá.

Manta 7x bude disponovať 5,5″ FullHD displejom od Sharpu, ktorý bude mať hustotu 401 PPI. Zvyšok hardvéru mierne zaostáva za ostatnými vlajkovými loďami. Zariadenie bude totiž poháňať štvorjadrový Snapdragon 801 s taktom 2,5GHz, ktorému bude sekundovať 2 GB RAM. Zariadenie však ponúkne veľkorysú 32 GB vnútornú pamäť a certifikáciu IP 55, čo znamená, že bude odolné voči prachu a vode. Najzaujímavejšie prvky tohto zariadenia sú však predná a zadná kamera. U oboch totiž ide o 13 MPx snímač IMX 214 od Sony a obe poskytujú optickú stabilizáciu so širokým uhlom záberu (88°) a F/2.0 clonu. Jediný rozdiel medzi fotoaparátmi je ten, že zadný je naviac chránený zafírovým sklom a má duálny LED blesk. Celé zariadenie napája 4200 mAh batéria.

Manta-7x

Teraz niečo k ovládaniu zariadenia, ktoré nemá žiadne hardvérové tlačidlá. Manta 7x má dotykové senzory na svojom ráme a beží v nej veľmi upravená verzia Androidu 4.4, prezývaná „MO7 OS“. Z toho, čo sme si o zariadení prečítali to vyzerá tak, že akonáhle používateľ chytí telefón, softvér určí, na ktorej časti rámu sa nachádza palec používateľa a potom zobrazí rôzne funkcie na danej strane displeja. Napríklad v prípade prichádzajúceho hovoru sa meno volajúceho zobrazí v malom, pohodlnom okne, hneď vedľa miesta, kde sa používateľov palec dotýka rámu. Na spodnej strane prístroja však nájdeme jedno kapacitné tlačidlo, ktoré síce pôsobí ako tlačidlo „domov“, ale pravdepodobne bude podporovať rôzne gestá pre uspatie, prebudenie zariadenia alebo zvýšenie a zníženie hlasitosti.

Manta 7x je dostupná na medzinárodnej úrovni a jej operačný systém podporuje angličtinu. Jediné, čo teda môže odradiť potencionálnych záujemcov, je cena. Smartfón stojí zhruba 650 dolárov (573 €), čo je trochu veľa, vzhľadom na rok starý hardvér a riziko spojené s funkčnosťou netradičných ovládacích prvkov.

Manta-7x (1)

O hardvéri zariadenia Manta 7L zatiaľ nemáme žiadne zaručené informácie, okrem toho, že sa hovorí o použití 5,5″ displeja a menšej 3610 mAh batérie. Taktiež predný fotoaparát by nemal byť tak kvalitný ako v prípade modelu 7x a zariadenie zrejme bude obsahovať hardvérové tlačidlo Power a hlasitosti, čiže výsledná cena by mohla byť podstatne nižšia.

Aký je váš názor na zariadenia bez akýchkoľvek tlačidiel? Páči sa vám Manta 7x?

Zdroj: PhoneArena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.