Vyrobí ďalší Nexus smartfón jeden z čínskych výrobcov?

Včera sa objavili informácie o rokovaní spoločnosti Google s čínskym výrobcom, kvôli výrobe ďalšieho Nexus zariadenia pre tento rok. Zdroj poukázal aj na to, že výrobca už má všetko pripravené, aby mohol predstaviť smartfón neskôr v roku 2015.

Motorola Nexus 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Dnes rovnaký zdroj z Weibo prezradil, že sa tohto roku objavia dve rôzne Nexus zariadenia. Jeden vyrobí vybraná čínska spoločnosť a druhý firma LG. Ak to bude naozaj pravda, je veľmi pravdepodobné, že čínsky variant bude cenovo dostupnejším modelom. Na druhej strane by zariadenie od LG mohlo byť, rovnako ako minuloročný Nexus 6, vybavené najlepším hardvérom na trhu, no za vyššiu cenu. Fanúšikovia Nexus zariadení tak možno tohto roku získajú možnosť výberu.

nexus-6

Minuloročný Nexus 6 vyrobený v spolupráci Google a Motorola

Ďalšou zaujímavosťou, ktorá bola v odhalených informáciách spomenutá, je procesor, ktorý bude použitý v novom Nexus zariadení. Doteraz totiž nie je jasné, či výrobca použije svoj vlastný čip, alebo siahne po jednom z procesorov Qualcomm. Aj keď nebolo odhalené meno výrobcu, my máme jedného veľmi pravdepodobného kandidáta. Spoločnosť Huawei má totiž svoj vlastný procesor Hisilcon Kirin, ktorý používa vo svojich zariadeniach už nejaký čas. Preto sa teda domnievame, že by práve Huawei mohol byť zodpovedný za výrobu tohtoročného Nexusu.

Ak sa náš predpoklad naozaj potvrdí, nebude to veľkým prekvapením. Spoločnosť ukázala svoje odborné znalosti v oblasti výroby smartfónov tým, že na trh uviedla telefóny, ako je Huawei Ascend Mate 7 alebo cenovo dostupný Honor 6 Plus s dvoma kamerami. Ak má byť ďalší Nexus výkonný a elegantný, Huawei by mohol byť správnou voľbou.

Tak či tak nezabúdajme na to, že nejde o oficiálne informácie. Ani Google alebo akýkoľvek čínsky výrobca nepotvrdil plány na vydanie tohtoročného Nexusu. Ak však Google skutočne zvažuje čínskeho výrobcu, ktorý by podľa vás bol najideálnejší na vyrobenie ďalšieho Nexus zariadenia?

Ktorý čínsky výrobca by mal podľa Vás vyrobiť nový Nexus smartfón?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: GizmoChina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.