Dakele 3: Prémiový klon iPhone 6 s Androidom

Chceli by ste iPhone 6 s operačným systémom Android a všade používaným microUSB portom? Objavili sa už viaceré klony vlajkovej lode od Applu, no žiaden ešte nezašiel tak ďaleko, ako Dakele 3. Ten nielen, že nehanebne kopíruje všeobecný tvar, ale aj konkrétne detaily, ako napríklad kruhové tlačidlo pod displejom. Samozrejme, „home button“ v podaní tohto zariadenia neobsahuje snímač odtlačkov prstov, ako originál od Applu. Napriek tomu však dokonale kopíruje jeho vzhľad.

Apple iPhone 6 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Nenechajte sa oklamať, toto nie je jeden z tých 100 dolárových klonov, ktoré môžete kúpiť na aliexpresse. Dakele 3 je seriózne zariadenie s unibody telom, ktoré má hrúbku len 7,25 mm a je vytvorené z hliníka. Rám zariadenia je dokonca vystužený zliatinou titánu. U tohto zariadenia sa teda „bendgate“ obávať nemusíte. Smartfón disponuje 5″ FullHD displejom, ktorý je chránený zafírovým sklom.

Dakele 3Ďalšie špecifikácie sú taktiež zaujímavé. Zariadenie poháňa 64-bitový, osemjadrový procesor MediaTek, ktorý je taktovaný na 1,7 GHz. Asistuje mu 3 GB RAM a grafický čip Mali T760. Samozrejmosťou je taktiež úložný priestor s kapacitou 16 GB. Na zadnej strane zariadenia nájdeme 13 MPx snímač IMX214 od Sony a vpredu kameru s rozlíšením 8 MPx. Toto všetko je napájané batériou s kapacitou 2500 mAh a stojí len 240 dolárov, čo je asi 212 €.

Dakele 3Nakoniec nesmieme zabudnúť na to, že v zariadení beží Android 4.4 KitKat. Čo poviete? Spája toto zariadenie to najlepšie z oboch svetov?

Zdroj: PhoneArena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.