Coolpad Tiptop Pro je nový čínsky bezrámikový smartfón

Spoločnosť Coolpad prináša v poslednom období samé novinky. Nie je tomu tak dávno, čo tento čínsky výrobca oznámil ich príchod do Indie. Aby toho nebolo málo, spojili svoje sily so spoločnosťou Qihoo 360 a vytvorili novú značku s názvom QiKu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Noviniek však nikdy nie je dosť a tak ste možno niektorí postrehli, že sa na internete objavil pomerne zaujímavý render bezrámikového Coolpadu Tiptop 2. Nešlo o žiadne oficiálne predstavenie, no napriek tomu sa takýto model od spoločnosti očakával. A presne to, sa momentálne stalo.

Coolpad-Tiptop-2-4
Nové zariadenie sa však nevolá Tiptop 2. Spoločnosť sa rozhodla radšej pre pomenovanie Tiptop Pro. Ak sa pozorne pozrieme na špecifikácie, slovíčko „Pro“ sa k tomuto smartfónu naozaj hodí. Disponuje totiž 5,5″ FullHD displejom, 2 GB RAM a 8 GB vnútornou pamäťou. Prečo sa výrobca nerozhodol pre minimálne 16 GB úložisko nám nie je známe, no zariadenie bude poháňať 64-bitový, osemjadrový procesor Snapdragon 615, ktorý prinesie podporu LTE. Na zadnej strane nájdeme 13 MPx fotoaparát s f/2.0 clonou a v smartfóne pobeží Android 4.4.4 spolu s nadstavbou od spoločnosti Coolpad. Pre vaše selfie fotografie poslúži predný snímač s rozlíšením 5 MPx. Budúcich záujemcov určite poteší aj snímač odtlačkov prstov, hrúbka len 5,3 mm a dostupnosť v striebornej a zlatej farbe.

Vďaka extrémne tenkým rámikom displeja, vyzerá Tiptop Pro naozaj elegantne. Doposiaľ však nepoznáme oficiálnu cenu, no vzhľadom na špecifikácie a doterajšie zvesti by sa malo jednať o sumu okolo 212 € (1500 juanov). Spomínala sa však aj cena 141 € (1000 juanov), takže uvidíme, čo prezradí výrobca.

Zdroj: AndroidHeadlines.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.