Coolpad predstavil IVVI K1 mini s hrúbkou len 4,7mm

Pred niekoľkými týždňami sa na internete písalo o tom, že spoločnosť Coolpad vyrobí zariadenie, ktoré bude mať 4,7″ displej alebo bude len 4,7 mm hrubé. Nakoniec spoločnosť oznámila IVVI K1 mini, ktorý má obe tieto vlastnosti. Séria IVVI zariadení je zameraná predovšetkým na fanúšikov štýlových zariadení s nízkou cenovkou. Doposiaľ už spoločnosť vydala niekoľko smartfónov, ktoré však nikdy nespôsobili taký rozruch ako K1 mini.

Na stránkach čínskeho certifikačného úradu TENAA sa už skôr písalo o zariadení s hrúbkou len 4,7 mm, ale až teraz po oznámení zariadenia a oficiálnych rozmerov sa táto informácia definitívne potvrdila. Treba však poznamenať, že zariadenie je naozaj hrubé 4,7 mm len na najtenšom mieste tela.

coolpad2

Zariadenie s cenovkou 1300 jenov (182 €) pomenované Coolpad IVVI K1 Mini má hladký povrch, displej s rozlíšením 720 x 1280 pixelov a uhlopriečkou 4,7″. Poháňa ho Snapdragon 410 s taktom 1,2 GHz, ktorému sekunduje 1 GB RAM. V zariadení pobeží Android 4.4.4 a celé bude napájané batériou s kapacitou 1800 mAh. Nesmieme však zabudnúť na fotoaparáty. Vpredu sa nachádza snímač s rozlíšením 5MPx a vzadu zasa 8 MPx fotoaparát, ktorý sľubuje „super-pixel“ mód pre fotografie v rozlíšení až 32 MPx. Používatelia budú naviac môcť pri fotografovaní využívať 100 rôznych filtrov.

Nový Coolpad IVVI K1 mini by sa mal v Číne začať predávať ešte pred začiatkom čínskeho nového roka.

Zdroj: GizChina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.