Conquest S6: Čínsky smartfón, ktorý odolá všetkému

Trh s obrnenými smartfónmi nie je ani zďaleka tak nasýtený ako ten pre ohýbajúce sa, neodolné proti poškrabaniu a odieraniu, ale pravdepodobne oveľa krajšie telefóny. To má za následok, že každý nováčik na tomto trhu je naozaj zaujímavý, hlavne keď vezmeme do úvahy, že Caterpillar má v tejto kategórii de facto monopol, teda aspoň v západných krajinách. Na východnej strane zemegule máme však produkty, ako je Conquest S6. Má všetko, čo by ste od takého zariadenia čakali. Je robustný a takmer nezničiteľný. Už pri prvom pohľade vidieť, že ide o naozaj dobre obrnený telefón.

banner_ibuygouConquest S6 je odolný voči prachu a vode, odoláva tlaku, škrabancom a hravo zvláda aj veľmi nízke alebo vysoké teploty. Jeho telo nie len, že dokáže absorbovať dopady, ale displej má po stranách kovové prúžky, ktoré držia titánové skrutky. Samozrejme, že všetky tieto ochrany pridávajú na veľkosti a tak teda môže zariadenie pôsobiť ako „tehla“. Je totiž hrubé až 1,57 cm a váži približne 290 gramov.

Ako je na tom s výkonom? Zariadenie poháňa 64-bitový štvorjadrový procesor MediaTek MT6732 spolu s 1 GB RAM. Používateľ má k dispozícii 8 GB úložný priestor, 13 MPx zadnú a 5 MPx prednú kameru. Conquest S6 naviac podporuje dualSIM, beží v ňom Android 4.4.4 a o napájanie sa stará až 4000 mAh batéria.

Ako je už u väčšiny čínskych telefónov zvykom, aj tento sa bude predávať hlavne na domácom trhu, ale určite nebude problém zohnať ho prostredníctvom internetu aj u nás. Poslednou informáciou, na ktorú nesmieme zabudnúť, je cena. Tá by sa mala pohybovať na úrovni 325 dolárov, teda približne 285 €.

Zdroj: PhoneArena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.