Carl Pei z OnePlus očakáva smrť konkurencie

Ubehol sotva týždeň od udalosti, pri ktorej spoločnosť OnePlus predstavila svoju najnovšiu vlajkovú loď, OnePlus 2. Výrobca však už svoje sily presmeroval na nový telefón, ktorý sa očakáva koncom tohto roka. V rozhovore pre USAToday, prezradil spoluzakladateľ spoločnosti, Carl Pei, že plánované zariadenie by sa mohlo zaradiť do strednej triedy. 

[/blockquote]

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Na otázku, či mala spoločnosť v pláne vydať ďalšie zariadenie ešte v tomto roku, odpovedal takto:

„Tohto roku príde ďalší telefón a bude to ešte pred koncom roka. Dúfame, že na vianoce. Môže ale nemusí mať lepšie špecifikácie ako OnePlus 2. Keď som zbadal prototip tohto telefónu, moje slová boli niečo ako – holly s**t, toto bude zariadenie, ktoré budem každodenne používať. No potom, ako bola predstavená oficiálna verzia OnePlus 2, ktorá je tiež výborná, je naozaj ťažké sa rozhodnút, ktorý smartfón budem používať. Bude to úžasné, ale dnes o tom nebudem viac hovoriť.“

Peiova odpoveď naznačuje, že spoločnosť zahájila práce na smartfóne, ktorý by sa mohol zaradiť do strednej triedy. No vzhľadom na cenovku OnePlus 2, ktorá sa bude pohybovať na úrovni 330 až 400 dolárov a nové ceny predchádzajúceho OnePlus One, bude musieť nový telefón prísť s veľmi agresívnov cenovkou.

oneplus2-S6-g4

Konkurenčné spoločnosti ako Samsung, LG a Motorola si už získali značný podiel na trhu so zariadeniami v cenovej kategórii okolo 200 dolárov a zdá sa, že sa OnePlus bude uberať rovnakým smerom. Pei povedal, že cieľom spoločnosti je stať sa tretím najväčším výrobcom smartfónov na trhu (spolu s Apple a Samsungom) do piatich rokov a zlikvidovať všetku ostatnú konkurenciu.

„Myslím, že o 5 rokov tu bude Apple, OnePlus a Samsung, pretože na tomto trhu viac miesta nie je. Všetci ostatní konkurenti zomrú, pretože nebudu schopný dosiahnuť svojich cieľov dostatočne rýchlo alebo nebudú mať dostatočné rezervi na udržanie ich biznisu. Pozrite sa na trh s nealkoholickými nápojmi. Sú tam len dvaja veľký hráči – Pepsi a Coca Cola.“

Pei bol doslova vypočúvaný po oficiálnom predstavení OnePlus 2, ktoré sa uskutočnilo minulý utorok. Doteraz spoločnosť získala trochu zmiešanú spätnú väzbu. Na jednej strane, ich posledná vlajková loď obsahuje impozantné funkcie za rozumnú cenu, no na strane druhej jej niektoré funkcie, ktoré užívateľia očakávali, chýbajú. Jednou z nich je NFC, ktoré je hlavnou požiadavkou kvôli rastúcej popularite platieb telefónom. Pei povedal, že spoločnosť nepoužila NFC kvôli tomu, že ho používa veľmi málo ľudí a preto sú kritické reakcie prehnané.

„Myslím si, že celá kauza okolo chýbajúceho NFC je prehnaná. Veľmi málo ľudí túto technológiu naozaj používa. Tak sme ju proste vynechali. Je to také jednoduché, ako to znie. Viem, že sa blíži éra Android Pay, no to všetko je budúcnosť. Očakáva sa veľký nárast používateľov, ktorý budú platiť v obchodoch prostredníctvom NFC. Bude to ale až o 12 – 18 mesiacov. V priebehu tejto doby ľudia svoje zariadenia pravdepodobne vymenia.“

Posledná poznámka je určite zaujímavá, vzhľadom na to, že spoločnosť predstavila OnePlus 2 ako „2016 Flagship Killer“, preto sme očakával smartfón, ktorý bude konkurencie schopný nie len v tomto, ale aj v budúcom roku.

oneplus-2-launch-aa-31-of-93-840x473

Kúpili by ste si koncom roka smartfón strednej triedy od spoločnosti OnePlus? Čo si myslíte o výrokoch Carla Peia, podľa ktorých budú v TOP 3 do piatich rokov? Súhlasíte s dôvodom nepoužitia NFC? Dajte nám vedieť svoj názor.

Zdroj: AndroidAuthority.com

 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dominik Juhás
Študujem informatiku na Technickej univerzite v Košiciach. Pred pár rokmi som používal len zariadenia s Androidom, no vyskúšať treba všetko a preto mám dnes iPhone 5S a Nexus 7. Vo voľnom čase sa rád venujem programovaniu, čítaniu kníh a písaniu článkov.