Po vzore Xiaomi začali predstavovať svoje smartfóny s takmer bezrámikovým displejom aj ostatní výrobcovia. Jedným z nich je tiež mladá spoločnosť Maze, ktorá so svojím modelom Alpha v tomto segmente zariadení vyvolala poriadny rozruch. Ten sa týkal nielen skvelej výbavy a dizajnu, ale najmä dokonalej ceny, vďaka ktorej môžeš mať aj ty teraz takýto kúsok doma.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Prvé správy o tejto novinke sa objavili už pred pár mesiacmi a odvtedy ostalo mnoho technologických nadšencov v napätí, ako bude Maze Alpha v skutočnosti vyzerať.

Výborný pomer ceny a výkonu

Svoju premiéru mal tento model pred pár týždňami a najväčším lákadlom pre zákazníkov je jeho cenovka. Tá je vzhľadom na fajnovú výbavu a ešte lepší dizajn tou najlepšou, akú by si si mohol priať. Za pár „šupov“ tak dostaneš slušný výkon, ktorý dodáva procesor MediaTek Helio P25 so svojimi 8 jadrami. Každé z nich pracuje na frekvencii 2,5 GHz a z multitaskingu si vďaka 4 GB operačnej pamäti RAM nemusíš vôbec robiť ťažkú hlavu. Pre osobné súbory je k dispozícii 64 GB interné úložisko.

zdroj fotografie: Maze Mobile

Bezrámikový displej ako klenot

Na krásnom, takmer bezrámikovom 6″ IPS displeji s FullHD rozlíšením si zahráš aj nové tituly hier. O grafickú stránku zariadenia sa totiž stará grafický akcelerátor Mali T-880 MP2 s 900 MHz pracovnou frekvenciou. Obrazovku pred poškodením chráni odolné sklo Gorilla Glass 4. generácie. Tento nováčik medzi smartfónmi však dostal do výbavy aj slušný fotoaparát, ktorý je tvorený hneď dvomi snímačmi. Hlavný z dvojice disponuje 13 MPx rozlíšením a sekundárny snímač ponúka 5 MPx rozlíšenie. Predný selfie fotoaparát dokáže s rovnakým rozlíšením vytvoriť taktiež veľmi kvalitné snímky.

Maze Alphazdroj fotografie: Maze Mobile

Maze Alpha ako jeden z aktuálne najlacnejších bezrámikových smartfónov samozrejme tiež ponúka snímač odtlačkov prstov, ktorý je zabudovaný v domovskom tlačidle pod obrazovkou. Mladý čínsky výrobca pri návrhu myslel tiež na dostatočnú konektivitu, a tak v jeho zatiaľ jedinom modeli nájdeš aj podporu pre DuaSIM funkcionalitu, no nechýba mu ani nami obľúbené 800 MHz pásmo pre prehliadanie internetu v 4G sieti. Všetok hardvér je napájaný z veľkej 4000 mAh batérie, ktorej nabíjanie prebieha prostredníctvom nového USB-C konektora.

Maze Alphazdroj fotografie: Maze Mobile

Výborná cena ako najväčšie lákadlo

Maze Alpha budúceho majiteľa rozhodne zaujme nielen hardvérom, ale aj operačným systémom Android vo verzii 7.0 Nougat, pričom obsahuje aj náš slovenský jazyk. Všetká výbava je skrytá v nádhernom dizajne s minimálnymi rámikmi okolo displeja. Tomuto kúsku tak úplne právom patrí titul jedného z najkrajších smartfónov svojej triedy. Navyše mu dokonca nechýba ani milovaný 3,5 mm audio jack.

Kúpiť bezrámikový Maze Alpha za 153 €
Zľavový kupón FONTECHSTARTITUP + 2 USD zľava po registrácii

Hovoríš si, že sa ti Maze Alpha zapáčil a chceš ho mať vo svojich rukách aj ty? Teraz máš skvelú možnosť objednať si ho za exkluzívnu cenu 153 € vďaka kupónu pre našich čitateľov – FONTECHSTARTITUP. Využiť môžeš aj 200 zľavových bodov, ktoré dostaneš po registrácii v e-shope.

Takto je možné aplikovať zľavu

Doprava na Slovensko je úplne zadarmo a predajca nám dokonca oznámil, že o všetky dodatočné poplatky vrátane DPH sa postará on. My to však zatiaľ overené nemáme, a tak maj pre istotu platbu colných poplatkov na pamäti. Niektorí naši čitatelia sa s nami podelili o svoje skúsenosti a balíky im naozaj dorazili bez DPH, dokonca kuriérskou spoločnosťou do 7 dní.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
70%
Chcem to
10%
Mám to
10%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
10%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]