Azda najrozšírenejší hoax ohľadom prebiehajúceho plošného testovania občanov na ochorenie COVID-19 na Slovensku je informácia údajného čipovania počas testu. Tomu uverila aj žena v Dunajskej Strede, ktorá preto na test poslala namiesto seba svoju kamarátku, informovala agentúra SITA.

Ďalší bizarný prípad počas plošného testovania

Policajti v Dunajskej Strede preverujú konanie ženy, ktorá pri dnešnom celoplošnom testovaní predložila občiansky preukaz svojej kamarátky. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Prezídia policajného zboru Denisa Bárdyová. Žena policajtom povedala, že jej známa sa bojí testovať pre „čipovanie“ a takto jej chcela pomôcť. Obe ženy skončili na policajnej stanici, aby vysvetlili dôvody svojho konania.

Tento hoax pritom nie je na slovenskom internete ničím výnimočným a v rôznych podobách sa šíri už od začiatku pandémie. Konšpirátori ho naposledy spojili aj s 5G sieťami, prostredníctvom ktorých mali autority „očipovaných“ ľudí následne ovládať, pričom spustenie 5G malo prebiehať pod dohľadom NATO a celý proces je súčasťou plánu Igora Matoviča.

Nejde však o jediný typ hoaxu, ktorý sa v súvislosti s testovaním šíri. Dezinformačné portály šírili napríklad aj články s titulkami opisujúcimi závažné poškodenie mozgu pri testovaní či audionahrávku, ktorej autor hovorí, že v antigénových testoch sa bude nachádzať aj špeciálna „očkovacia látka“, ktorá do tela človeka vnikne počas výteru sliznice. Všetkými prípadmi, ktoré sme ti nedávno zhrnuli aj v samostatnom článku, sa nakoniec zaoberala aj polícia.

Do kuloárov sa zapísal aj predseda strany ĽSNS Marián Kotleba, ktorý v závere októbra na svojom Facebooku kontroverzné video, v ktorom ľudí oboznamoval so svojou „liečbou“ koronavírusu použitím kombinácie vodky s kvapkami Bromhexin a sirupom Stopkašeľ. Vo výsledku týmto videom pomohol Marián Kotleba najmä popularite kvapiek Bromhexin, o ktoré začali Slováci podľa Google štatistík javiť ohromný záujem.

Počas prebiehajúceho druhého kola testovania však strážci zákona riešili aj prípad zmiznutej hotovosti na odbernom mieste v priestoroch základnej školy v Banskej Bystrici, pričom páchateľmi boli samotní dobrovoľníci.

V Prievidzi zase prišli do činenia s opakovaným testovaním mužov, ktorí boli z minulého testovania pozitívni na COVID-19 a mali dodržiavať karanténu. Za najväčšiu kuriozitu označila policajná hovorkyňa muža, ktorý chcel v Senici nechať otestovať na prítomnosť ochorenia COVID-19 svojho osla.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú