Vonku môžeš čoraz častejšie stretávať ľudí, ktorých zápästia obkolesujú smart hodinky. Aj vďaka nízkym cenám a praktickému použitiu sú čoraz populárnejšie a môžeš si ich dovoliť aj ty.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pokiaľ si už videl v čínskych obchodoch rôzne lacné inteligentné hodinky, no nedôveroval si ich kvalite, teraz si môžeš vydýchnuť. Spoločnosť Huami, partner Xiaomi, má totiž v ponuke veľmi dobre vybavené Amazfit Watch Lite, ktoré si teraz môžeš kúpiť v naloženej zľave.

Nechýba im takmer nič

Napriek veľmi nízkej cene by si medzi špecifikáciami hodiniek len ťažko našiel niečo, čo im chýba. Základom je polykarbonátová konštrukcia, ktorá je príjemná na nosenie a uschováva hranatý displej s uhlopriečkou 1,28 palcov. Pod kapotou sa dokonca nachádza aj vlastná GPS anténa a 190 mAh batéria s pekelne dlhou výdržou. Výrobca udáva výdrž na jedno nabitie dychberúcich 45 dní, takže nabíjačku použiješ v podstate iba párkrát za rok. Pri menej náročnom používaní (zobrazovanie času, meranie krokov a monitorovanie spánku) potiahnu hodinky na jedno nabitie až 4 mesiace!

Vďaka certifikácii IP67 im ani lejak či dočasné ponorenie do vody určite neuškodí. Medzi funkcionality sa radí meranie tepu srdca, krokomer, meranie tlaku, budík, kompas, stopky, monitorovanie spánku či zobrazovanie notifikácií zo smartfónu cez aplikáciu. Na výber máš pritom z dvoch jazykov. Pokiaľ chceš ušetriť, budeš sa musieť uspokojiť s čínštinou, no pokiaľ si čosi priplatíš, získaš anglickú verziu hodiniek.

Stoja až neuveriteľne málo

Pokiaľ sa rozhodneš uspokojiť sa s čínskou verziou hodiniek, zaplatíš za ne iba 43 €. Pokiaľ si ale potrpíš na anglický jazyk, hodinky ťa formou predobjednávky vyjdú na stále dokonalých 59 €.

Kúpiť Amazfit Watch Lite za 43,58 €
Čínska verzia

Kúpiť Amazfit Watch Lite za 59,82 €
Anglická verzia

Prvé objednávky anglickej verzie začne predajca odosielať po 14. novembri. Ako spôsob dopravy odporúčame zvoliť „Registered Air Mail“ (Netherlands Registered alebo Belgium Registered), keďže je bezplatný a pre doručenie týchto hodiniek najvhodnejší.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
8%
Páči sa mi to
15%
Chcem to
38%
Mám to
8%
Nepáči sa mi to
23%
Neznášam to
8%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • Kubik Metlaciq Falat

  Aky rozdiel je medzi nimi a Amazefit sport … ktoré sú tiež v predpredaji

  • Taťka Šmoula

   Znova si precitaj clanok a zistis ;-)

   • Kubik Metlaciq Falat

    Precital ale nikde to nepisu …. Pozri si gearbest a ich predpredaj co tam maju a potom komentuj

    • Taťka Šmoula

     Znova si precitaj clanok a zistis ;-)

 • eiger33

  ahojte, dokazem si spatne pozriet tep aj ked som nemal naramok pocas merania sparovany s telefonom? Pamata si pravidelne merany tep? Lebo mam Mi Band 2 a tam je to mozne len ak prave komunikuje s apkou Notify and FItness.
  Bude to tu mozne aj po nacitani neskor?