Portfólio produktov od čínskeho giganta a jeho partnerských spoločnosti je naozaj široké, no len málokto vie, že čínsky gigant v ňom má aj ochranné rúška s aktívnym či pasívnym filtrom. Situáciu ohľadom šírenia nového koronavírusu naozaj netreba podceniť, pričom azda najjednoduchšou efektívnou ochranou je práve rúško či respirátor. 

Efektívna ochrana ktorá ťa nemusí vyjsť draho

Xiaomi v rámci svojej obchodnej stratégie myslí na všetky aspekty nášho života. Disponuje dokonca aj riešením na aktuálne sa šíriaci koronavírus, ktorý sužuje svet. Riešenie, ktoré Xiaomi ponúka, sú ochranné rúška s pasívnym a aktívnym filtrom. Práve tieto zdravotné pômocky sú na Slovensku inedostatkový tovar. 

Nový koronavírus spôsobujúci ochorenie COVID-19 sa začal šíriť z čínskeho mesta Wu-Chan, no momentálne je jeho ohniskom Európa, kde najtvrdší zásah pociťuje Taliansko. 

V rámci šírenia vírusu vydalo nariadenia pre prevenciu voči nákaze aj Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb, pričom zahŕňajú napríklad aj nosenie ochranných rúšok. Nosenie ochranného rúška či respirátora ti tak v momentálnej situácii rozhodne odporúčame aj my.

Medzi klasickým rúškom a účinným respirátorom, ktorý ťa pred nakazením ochráni, je však pár podstatných rozdielov, ktorým sme sa nedávno venovali v samostatnom článku.

Dôležitá je najmä ochranná škála

Väčšina respirátorov disponuje filtrami, ktoré filtrujú vzduch a zbavujú ho určených nežiaducich látok. Ďalej sa respirátor oproti rúšku líši v samotnej konštrukcii, nakoľko musí pevne priľnúť k tvári. K tomu mu dopomáhajú elastické popruhy, ale aj správne vybraná veľkosť. Veľmi dôležitým údajom pri výbere správneho respirátora je jeho ochranná škála FFP, ktorá určuje ochranné schopnosti. Ako sme už ale spomínali vyššie, viac ti poradí náš detailný článok

Ochrana s aktívnym filtrom

Ak plánuješ v najbližšej dobe vycestovať do zahraničia, mal by si zvážiť ochranu, ktorú ti môže poskytnúť taká banálna vec, ako je ochranné rúško. Svetom teraz hýbe nebezpečný koronavírus a Xiaomi ti ponúka šikovné riešenie.

Pred nákazou novým koronavírusom je určite veľké plus mať respiračné rúško s aktívnym filtrom. Môže ním byť napríklad ochranné rúško Xiaomi Purely Anti-Pollution Air Mask, ktorého aktívny filter PM2.5 má účinnosť až 99 %. Respirátor podlieha štandardu s označením N95, ktorý je totožný s európskym FFP2.

Samotný filter dokáže fungovať v troch rôznych nastaveniach, ktoré upravujú rýchlosť filtrácie. Dizajn rúška pozostáva z 4-vrstvového kompozitného materiálu, ktorý je tvarovaný tak, aby dokonale prekrylo ústa aj nos.

K dispozícii je aj 550 mAh batéria, ktorá napája filter. Aktuálne si môžeš rúško objednať len za 26 €.

Kúpiť ochranné rúško Xiaomi Purely Anti-Pollution Air Mask s aktívnym filtrom za 26 €

Pasívna ochrana za menej peňazí

Ak hľadáš lacnejšie riešenie, odpoveďou je ochranné rúško Xiaomi Mijia Airpop Mask s pasívnym filtrom. V tomto ponímaní pasivita znamená, že rúško nie je potrebné dobíjať, a vzduch tak pri dýchaní filter iba zachytáva. 

Tvar a dizajn rúška je takmer totožný ako v prípade rúška s aktívnym filtrom, pričom samotné filtrovanie prebieha za pomoci PM2.5 filtra, a rúško tiež podlieha štandardu ochrany FFP2. Z AliExpressu si ich je možné zakúpiť v dvoch rôznych farebných prevedeniach (čierna, biela) za 8 €.

Kúpiť ochranné rúško Xiaomi Mijia Airpop Mask s pasívnym filtrom za 8 €

Zlatá stredná cesta

Tretím a posledným je rúško od dcérskej spoločnosti Smartmi, ktorý disponuje PM2.5 s účinnosťou na úrovni 97 %. Výrobca tiež udáva európsky štandard FFP2, takže poskytuje dostatočnú uroveň ochrany aj pred vírusmi. 

Rúško má špeciálne upravený dizajn, ktorý by mal zabezpečiť pohodlné nosenie a dýchanie bez akýchkoľvek nepríjemností. Na zadnú strane sa pri nasádzaní pripevní nastaviteľný háčik, ktorý drží rúško pevne na hlave, pričom celkovo sú k dispozícii 3 veľkosti rúška. Dostupné je s kupónom GKBN957 za sumu len o niečo vyššiu než 6 €

Kúpiť ochranné rúško Smartmi za 6 € s kupónom GKBN957

Situáciu okolo nového koronavírusu vo svete i na Slovensku neustále sledujeme, a okrem iného ti prinášame aj aktuálny denný prehľad šírenia nákazy s údajmi a štatistikami. Okrem toho sme sa dnes pozreli aj na to, ako dlho vydrží vírus na jednotlivých povrchoch, a dôležitá je aj dezinfekcia smartfónov a inej elektroniky.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Príslušenstvo