Vyraz na letné dobrodružstvá a zachyť ich 4K akčnou kamerou, ktorá ťa nebude stáť viac než 18 €. Áno, taká naozaj existuje a dostaneš k nej aj vode odolný kryt.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Je to až prekvapujúce, ako sa dá v konkurenčnom boji klesnúť s cenou. Nádhernou ukážkou je táto ultra-lacná akčná 4K kamera. Meno výrobcu by sme tu hľadali márne, ale za to sa to prejavilo znížením cenovky, keďže za značku neplatíme. Možno si teraz hovoríš, že vo vnútri bude nejaký lacný odpad. Pravdou je, že srdcom kamery je čipset Allwinner V3, ktorý nájdeme v drvivej väčšine akčných kamier, a to aj tých drahších. Optický snímač je od spoločnosti Sony, konkrétne model IMX179, ktorý používa aj Elephone ELE Explorer S. Použitá optika disponuje zorným uhlom 170°.

Zdroj fotografií: TomTop.com

Výsledkom je video výstup so 4K rozlíšením pri 30 fps, 2,7K pri 30 fps, FullHD pri 60/30fps a HD pri 120/60/30 fps. K dispozícii je tiež možnosť vytvárať fotografie v rozlíšení až 16 MPx. Zábery je možné uložiť na maximálne 64 GB microSD kartu alebo prenášať bezdrôtovo do smartfónu pomocou WiFi. Kamera do výbavy dostala aj 2-palcový displej s neznámym rozlíšením. Celková hmotnosť kamerky je 62 gramov a jej rozmery sú 5.9 x 4.1 x 2.5 cm.

Súčasťou balenia je aj vodotesný obal do hĺbky až 30 metrov, USB kábel, klip na upevnenie, batéria a manuál v angličtine. Na vyššie zobrazenom videu je možné vidieť, že obraz je dostatočne ostrý, no prejavuje sa absencia optickej stabilizácie obrazu. Za cenu pod 18 € však ide o veľmi slušnú kameru, ktorá poslúži pre príležitostné nahrávanie.

Kúpiť akčnú 4K kameru za 17,97 €

Zdroj fotografie: TomTop.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
5%
Páči sa mi to
11%
Chcem to
47%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
16%
Neznášam to
21%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]