Vlastný skladací smartfón predstavilo už ZTE, Huawei, Samsung a ďalší výrobcovia, ktorí sú viac či menej známi vo svete technológií. Veľa ľudí preto očakáva, že podobné zariadenie prinesie aj gigant Apple, nakoľko aj samotný Steve Wozniak sa v rozhovore vyjadril, že takýto smartfón by veľmi rád privítal. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pravdepodobne sa skladacieho smartfónu od Apple raz dočkáme, no je otázne, kedy sa tak stane. Možné je aj to, že spoločnosť stále vyčkáva kým sa táto technológia ustáli a vyvinie a príde na trh až vtedy, ak o takéto zariadenia bude reálny záujem. Spomína sa pritom prvý polrok 2020, prípadne už tradične v septembri, kedy sú predstavované nové vlajkové lode Apple. A ako by taký smartfón vyzerať? Pozrieť sa môžme napríklad návrh od grafického dizajnéra Antonia De Rosa, ktorý si iPhone X Fold predstavuje takto.

Apple by sa mohlo inšpirovať

Nakoľko ide len o koncept, dizajnér sa mohol inšpirovať súčasnými trendmi a nemusel riešiť otázku usporiadania komponentov a celkovej funkčnosti. Výsledkom je tak skladací smartfón iPhone X Fold, ktorý má v zatvorenom stave AMOLED displej s uhlopriečkou 6,6″, rozlíšením 1440 x 2960 a veľmi úzke rámčeky, ktoré celkovo dávajú pomer strán k tele zariadenia 93,6 %. Samozrejme nechýba ani tradičný výrez v hornej časti displeja. V rozloženom stave je k dispozícii takmer dokonalý štvorec s uhlopriečkou 8,3″ a rozlíšením 2880 x 2960 pixelov.

Zaujímavá je aj zadná strana, ktorá nesie až tri fotoaparáty, ktoré sú usporiadané podobne, ako u Huawei Mate 20 Pro. Čo sa ale týka samotného skladacieho smartfónu, podľa NE-O-VE-RE-NÝCH informácií má už v súčasnosti Samsung dodávať ohybné OLED panely priamo do Apple. Prípravu takéhoto zariadenia naznačuje aj fakt, že si spoločnosť patentovala technológiu, ktorá má ohrievať skladací displej, ktorý sa v prípade pôsobenia nízkych teplôt automaticky zahreje, aby sa nespôsobila žiadna škoda pri jeho používaní.

O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak