Dôležitá metrika naznačuje, že Bitcoin dosiahol svoje dlhodobé minumum, píše Kryptomagazín na základe analýzy Glassnode. Konkrétne ide o metriku Bitcoin cost basis (nákladový základ) vo vzťahu k realizovanej cene.

Ide o relatívne jednoduchú metriku, pri ktorej potrebujeme poznať pojem „realizovaná cena“. Ide o cenu Bitcoinu, za ktorú ho držitelia v minulosti nakupovali, pričom držiteľov rozdeľujeme na dlhodobých a krátkodobých. Dlhodobým držiteľom Bitcoinu je každý, kto ho drží dlhšie než 155 dní. Taktiež sa využíva tzv. trhový základ, v ktorom sú zahrnuté obe skupiny držiteľov.

Ako informuje Glassnode, nákladový základ dlhodobých držiteľov sa vrátil na úroveň trhu. Z toho výplýva, že pre zvýšenie svojej realizovanej ceny budú musieť nakupovať mince nad svojím nákladovým základom alebo budú musieť počkať, kým mince nakúpené pri vyššom nákladovom základe splnia podmienku o 155-dňovom držaní.

To sa deje len zriedka, upozorňuje Kryptomagazín. Zvyčajne realizovaná cena stúpa v dôsledku realizovaných ziskov. Keď sa ale trh dotkne dna, trhová realizovaná cena sa môže vyšplhať až nad realizovanú cenu dlhodobých držiteľov.

Z toho vyplýva, že sme vstúpili do obdobia, ktoré dobre poznáme z minulosti – začalo sa formovať nové dlhodobé dno. Nikto nevie, koľko toto obdobie bude trvať. Bitcoin už ukazuje prvé náznaky rastúcej tendencie, analytici si však myslia, že ide o krátkodobý jav.

Momentálne dianie prirovnávajú k aprílu 2019, kedy rovnaká metrika vykazovala rovnaké hodnoty. V mesiacoch, ktoré nasledovali, Bitcoin viac než zdvojnásobil svoju hodnotu a už nikdy sa na toto minimum nevrátil. Výsledky a udalosti z minulosti síce negarantujú zisk, no podľa analytikov z Glassnode takéto správanie trhu môže indikovať, že kryptomenový trh má najhoršie za sebou.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú